Jak świetnie wyglądać po 40: 24 idealne fryzury dla wszystkich rodzajów włosów

Dziś używają ich nie tylko młode przedstawicielki płci pięknej, ale także starsze kobiety. I to jest poprawne. Czasami spektakularna fryzura może odmłodzić Cię nawet o kilkadziesiąt lat. Głównym tematem tego artykułu jest oczywiście fryzura. Co jest dziś modne i jakie fryzury pasują kobietom po czterdziestce, dowiesz się w tym artykule.

Z wiekiem chcemy wyglądać coraz lepiej. Wybierając fryzurę, powinnaś dać pierwszeństwo długości włosów. Poniżej porozmawiamy o tym, jakie fryzury wybrać w zależności od długości włosów.

Dla krótkich włosów

Krótkie fryzury zawsze były popularne. Pasują kobietom o każdym kształcie twarzy i nadają wizerunkowi świeży wygląd.

Klasyk

Ta opcja jest szczególnie popularna wśród gwiazd i celebrytów. Nawiasem mówiąc, długość może być różna: od bardzo krótkiej do dłuższej.

Garcon

Fryzura garcon to odważna decyzja w każdym wieku. Fryzura jest bardziej męska, ale jednocześnie dodaje kobiecości. To doskonały wybór dla pań o delikatnych rysach.

Pixie

Pixie to wszechstronna fryzura, odpowiednia dla młodych przedstawicielek płci pięknej, a także dla pań powyżej 40 roku życia. To asymetryczna, nieco chaotyczna opcja. Nie wymaga wiele pielęgnacji i jest najczęściej używany do eksperymentowania z różnymi technikami koloryzacji włosów. Daje to oryginalność i śmiałość.

Kapelusz

Ta fryzura jest odpowiednia dla kobiet, które są gotowe na odrobinę komplikacji. Chodzi o to, że fryzura jest dość złożona, wykonana w formie zgrabnego koła. Jest idealna dla kobiet o owalnym lub trójkątnym kształcie twarzy.

Włosy średniej długości

Dłuższy bob

Ta opcja została już wspomniana powyżej. Tylko w tym przypadku pasma włosów sięgają poniżej szyi. Możesz eksperymentować z tą fryzurą. 

Carre

To świetna opcja w każdym wieku.

Aurora

Aurora to fryzura, której nazwa nie jest znana wielu. Jej cechą jest obecność krótkiej korony i długich dolnych pasm włosów. Przejście można wybrać jako płynne lub ostre. Fryzura jest odpowiednia dla pań o prostokątnej lub lekko pulchnej twarzy.

Kaskada

Doskonale maskuje wiek. Jest szczególnie idealna do włosów cienkich i rzadkich. Nadaje objętości i blasku Twojemu wyglądowi.

Długie włosy

W przypadku długich włosów, zwłaszcza w średnim wieku, najczęściej stosuje się fryzury typu ,,kaskada”. 

Nie każda kobieta może pochwalić się bardzo długimi i gęstymi włosami. Jeśli jednak masz szczęście, włosy do pasa również nie są najlepszą opcją. Z wiekiem włosy zaleca się stylizować i zaplatać.

Nie ma znaczenia, czy masz 20 czy 40 lat – zawsze jest miejsce na zmiany. Nie musisz się zatrzymywać. Zmiana fryzury doda świeżości i sprawi, że będziesz cieszyć się swoim wizerunkiem każdego dnia.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!