Jak stać się bardziej kobiecą: wskazówki od Coco Chanel

Wyrafinowaną, utalentowaną i dowcipną Coco Chanel wciąż podziwiają miliony kobiet na całym świecie. Nie tylko tworzyła modne arcydzieła, ale także delikatnie wyczuwała kobiecą naturę. A jej mądre wypowiedzi wciąż są niezwykle popularne. Zebraliśmy 4 wskazówki dotyczące stylu od Mademoiselle Chanel, które pomogą każdej kobiecie poruszać się po swojej garderobie i być szczęśliwszą.

1. Nie bój się aktualizować swojej garderoby

“Aby być niezastąpionym, trzeba się ciągle zmieniać” – przekonywała Coco Chanel. I, jak zawsze, miała rację! Czasami mamy dość monotonii własnego wyglądu i chcemy zmiany. Jeżeli jednak nie jesteś gotowa na eksperymenty z długością lub kolorem włosów, zacznij od zmiany garderoby.

Najpierw posortuj ubrania w swojej garderobie, zainwestuj w podstawowe ubrania, naucz się łączyć to, czego nie można łączyć, uzupełnij strój o dodatki i nie zapominaj, że indywidualność jest najważniejsza.

2. Wybierz ubrania według typu ciała

Coco Chanel była przekonana, że nie ma czegoś takiego jak zła sylwetka. Istnieją tylko nieodpowiednie ubrania. Często źle dobrane ubrania sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. W efekcie pojawia się rozczarowanie własnym wyglądem, kompleksy, zwątpienie w siebie i nadmierny samokrytycyzm.

Problemem nie jesteśmy jednak my sami, lecz fakt, że wybieramy niewłaściwe ubrania. I tu w pełni popieramy wspaniałą Coco – nie ma złej postaci! Dowiedz się, jakie style do Ciebie pasują. Wystarczy, że podkreślisz zalety, zamaskujesz wady i będziesz wyglądać szykownie.

3. Nie biegnij za wszystkimi trendami na raz

„Moda musi być akceptowana, ale tylko w małych porcjach, w przeciwnym razie będziesz wyglądać śmiesznie” – powiedziała Coco Chanel. Innymi słowy, unikaj skrajności.

Nie można całkowicie odmówić sobie mody, ale obsesyjne i ślepe naśladowanie każdego stroju prezentowanego w magazynach kosmetycznych wciąż nie jest najlepszym pomysłem. Podążaj za modą, ale dyskretnie. Naucz się łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością.

4. Moda jest dobra dla wszystkich grup wiekowych

“Wiek nie jest najważniejszy dla kobiety: kobieta może być piękna w wieku 20 lat, czarująca w wieku 40 lat i pozostać nieodpartą do końca życia. Jeśli nadal uważasz, że moda ma ograniczenia wiekowe, to szybko o tym zapomnij.

Każda kobieta powinna dbać o siebie, śledzić cerę, włosy, figurę i garderobę, aby być nieodpartą, niezależnie od wieku. Kiedy jesteś zadowolona ze swojego wyglądu, natychmiast przekłada się to na Twój stan emocjonalny. A każda kobieta zasługuje na to, by być szczęśliwa!

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump