Jak sprawić, by paznokcie były zadbane i piękne w 5 minut: pięć szybkich opcji manicure

Przed każdą wizytą w salonie piękności kobieta dokładnie zastanawia się nad swoim manicure i na pewno zapisuje kilka zdjęć dla swojej manicurzystki jako przykład. Jednak specjaliści często odmawiają ich powtórzenia, powołując się na złożoność i napięty harmonogram klientów.

Jaki projekt zamówić u manikiurzystki, żeby wyglądał przyzwoicie, ale robi się go łatwo i szybko przez profesjonalistów. Udostępniamy wybór 5 opcji manicure ekspresowego, dzięki którym nie musisz już spędzać długich godzin w salonie.

Folia na paznokciach

Nadruk foliowy to jeden z najłatwiejszych i najszybszych do wykonania projektów manicure. Jednak klasyczne metaliczne nadruki nie są już w modzie. Zostały one zastąpione efektem opalu na paznokciach, który wykonywany jest również za pomocą folii.

Aby wykonać opalizujące paznokcie, wystarczy pokryć płytkę paznokcia półprzezroczystą bazą kamuflażową, wysuszyć je w lampie, a następnie delikatnie nadrukować folię na powłoce.

Nawiasem mówiąc, jako podłoże foliowe można zastosować odcienie beżu, różu i brzoskwini, ale opal najlepiej mieni się na mlecznej bazie.

Naklejki

Manikiurzystki uważają, że projekty z naklejkami są świetną opcję dla tych, którzy nie chcą zawracać sobie głowy, ale kochają ciekawy manicure. W końcu potencjalne naprawienie naklejek zajmuje tylko kilka minut i możesz wybrać wzór na paznokciach o dowolnej złożoności: od prostej geometrii po popularne dziś kwiaty.

Efekt pajęczyny

Kilka lat temu tak zwany efekt pajęczyny wysadził internet: projekty wykonanych paznokci zalały Instagram i Pinterest.

Pajęczyna to specjalny rodzaj tworzywa sztucznego, który można łatwo rozciągnąć w cienkie nitki, od czego tak się nazywa.

Aby wykonać wzór z żelem pajęczynowym, wystarczy zanurzyć pędzel w słoiku, chwycić stamtąd materiał i owinąć końcówkę paznokcia rozciągającą nitką.  Wszystko zajmie nie więcej niż 10 sekund.

Baby boomer

Każda z nas musiała widzieć projekt baby boomer, ale po prostu nie wiedziałyśmy, że to on. Białe tipsy, które wtapiają się w beżową bazę – to baby boomer. Wizualnie wydaje się, że projekt jest bardzo trudny do wykonania, ale w rzeczywistości wszystko jest znacznie prostsze.

Do wykonania gradientu służy specjalne narzędzie – pisak ze sferyczną podkładką na końcu, który szybko i łatwo miesza dowolny kolor w ciągu zaledwie kilku minut. A sama technika tworzenia projektu nazywa się „Aeropoofing”.

Dzięki tej technice nie jest już konieczne cieniowanie kolorów pędzlem na mokrym lakierze hybrydowym przez długi i żmudny czas, a stworzenie samego gradientu zajmuje kilka minut.

Nawiasem mówiąc, w branży paznokciowej jest jeszcze jedna rzecz, dzięki której gradient można wykonać w kilka sekund. Jest to aerograf, który natryskuje najcieńszą warstwę farby na paznokieć, dzięki czemu układa się jak lekki półprzezroczysty lakier.

Brokatowe paznokcie

Trudno wyobrazić sobie projekt, który można wykonać szybciej niż brokatowy Top Coat. W końcu do tego manicure potrzebujesz tylko dwóch warstw lakieru.

Top Coat z brokatem to zbawienie dla tych, którzy nie chcą długo siedzieć na manikiurze.

Aby chodzić z pięknym manicure, nie trzeba już siedzieć w gabinecie przez trzy godziny. Trendy w modzie nakazują nam trzymać się zwięzłych projektów. Dyskretna pajęczyna, prosty, ale elegancki opal, baby boomer lub brokatowy top coat na paznokcie – to proste opcje, które wykonuje się w zaledwie pięć minut i wyglądają bardzo stylowo.