Jak spakować się do samolotu i jaki bagaż wybrać?

Pakowanie i rozpakowywanie bagażu podróżnego to prawdziwa udręka dla każdego z nas. Ale oto kilka prostych wskazówek, które mogą Ci pomóc!

Jak sprawnie się pakować?

1. Lista

Na początek zrób listę. Tak, wydaje się to nudnym, staromodnym pomysłem, ale to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób, aby zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz.

2. Zestaw medyczny

Nieźle byłoby mieć woreczek z niezbędnymi tabletkami (na bóle głowy, niestrawność, chorobę lokomocyjną).

3. Mniej płynny

Na pokład nie można zabrać więcej niż jednego litra płynu. Ponadto pojemniki zawierające płyny nie powinny przekraczać 100 ml. Muszą być zapakowane w przezroczyste, zamykane, plastikowe torby.

4. Przywieszka do bagażu

Przywieszka bagażowa pomaga. Jeśli nie jesteś gwiazdą filmową i nie podróżujesz incognito, lepiej wypełnij formularz, kto wie, co może się stać z Twoim bagażem.

5. Waga bagażu

Przestrzegaj ograniczeń dotyczących bagażu. Jeśli linia lotnicza dopuszcza maksymalnie 23 kilogramy, połóż torbę na wadze i upewnij się, że nie przekroczyłeś tego limitu, w przeciwnym razie na lotnisku będziesz musiał dużo zapłacić lub będziesz musiał pożegnać się z kaszmirowym swetrem.

6. Pamiątki

Zostaw miejsce w bagażu na prezenty, pamiątki i produkty zakupione bez cła.

7. Buty

Nie kładź butów obok siebie. Muszą być zapakowane i umieszczone w różnych rogach. PS – Nigdy nie będziesz potrzebować więcej niż 3 par butów, gdziekolwiek jesteś.

8. Kosmetyki

Kosmetyki możesz kupić w miejscu docelowym. Jeśli nie możesz żyć bez swojego ulubionego kremu, weź tyle, ile potrzebujesz na podróż. Nie wkładaj wszystkich przyborów toaletowych do tej samej torby. Upewnij się, że są szczelne i rozłóż je w różnych rogach walizki, aby wypełnić puste miejsca.

9. Rolki odzieży

Zawiń skarpetki i bieliznę w rolki i włóż je do butów. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce i zapobiegniesz deformacji butów. Możesz również przechowywać zegarek, krawat i etui na okulary w butach. T-shirty i swetry zajmują mniej miejsca i robią mniej zagnieceń, jeśli są zawinięte w rolki, a nie złożone w zwykły sposób.

10. Cenne przedmioty

Przechowuj dokumenty, pieniądze i kosztowności w bagażu podręcznym, ponieważ nigdy nie możesz być pewien, że Twój bagaż rejestrowany nie zostanie zgubiony.

11. Adaptery

Przygotuj adaptery w domu, jeśli wiesz, że będziesz ich potrzebować. Na lotnisku lub w miejscu docelowym mogą być kilkakrotnie droższe.

12. Ubrania

Zabierz ze sobą wygodne, uniwersalne i niezbędne ubrania. Podobnie jak w przypadku butów, nie potrzebujesz 20 strojów, nawet jeśli chcesz się nimi obnosić.

13. Jedzenie

W samolocie lepiej nie ryzykować i nie próbować nieznanych potraw, których wcześniej nie próbowałeś. Dla Twojego dobra.

14. Układanie ubrań

Pogrupuj ubrania w kategorie. Najpierw warstwa koszul, potem warstwa spodni, potem buty i tak dalej.

15. Bielizna

Włóż komplet bielizny do bagażu podręcznego, aby być przygotowanym na wypadek zagubienia podstawowego bagażu.

16. Prognoza pogody

Na próżno szykowałeś ołówkową spódnicę, sandały i koszulę, jeśli synoptycy zapowiadali u celu deszcze. Sprawdź prognozę pogody na dzień przed wylotem.

17. Manicure

Brak manicure na pokładzie! Nożyczki i inne ostre przedmioty są zabronione na pokładzie.

18. Priorytet

Rzeczy, o których wiesz, że będą Ci potrzebne podczas lotu lub lądowania, są umieszczane w bagażu jak najwyżej.

19. Ręczniki

Kolejny bezużyteczny konsument przestrzeni. Nie słyszałem o hotelach bez ręczników.

20. Spodnie

Aby spodnie pozostały nienaruszone, umieść je na dnie walizki tak, aby część za kolanem pozostawała na zewnątrz. Następnie ułóż warstwy koszulek i przykryj koszulki pozostałą częścią spodni.

21. Ostatnie sprawdzenie

Zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, że zabrałeś wszystkie niezbędne rzeczy, a przede wszystkim paszport!

Czytaj więcej: 9 niesmacznych potraw, które ludzie jedzą tylko dlatego, że są modne!