Jak skutecznie ukryć opadającą powiekę w kilka minut: mały trik na trwały efekt

Opadająca powieka to dość częsty problem kobiet. U niektórych wynika to wyłącznie z budowy oczu, podczas gdy u innych jest to spowodowane zmianami związanymi z wiekiem.

Co to jest opadająca powieka i jak wygląda?

Opadająca powieka odnosi się do opadania powieki górnej. Wiele kobiet uważa to za wadę i chce się jej pozbyć. Ktoś ucieka się do radykalnych metod i wykonuje plastykę powiek, a niektórzy całkowicie radzą sobie ze sztuczkami makijażu.

Jak zakryć nadmiar cieniami?

Opadanie powiek utrudnia wygląd. Zewnętrzny kącik oka może opadać, przez co nasze spojrzenie jest smutne i jeszcze cięższe. Przed nami w tym przypadku dwa zadania – uniesienie zewnętrznego kącika oka i wizualne ukrycie wypukłości.

Podnieś zewnętrzny kącik oka

Aby łatwiej zrozumieć, gdzie malować cieniami, możesz sobie pomóc. Wystarczy narysować linię prowadzącą za pomocą korektora lub ołówka.

Krawędź dolnej powieki rysujemy patrząc normalnie, nie napinając mięsnie

Ten moment jest bardzo ważny, oczy muszą być rozluźnione i patrzeć prosto, inaczej nam się nie uda. Linię w górę można spokojnie wykonać od zielonej linii do drugiej zielonej linii. Przy mocno obniżonych rogach możesz zrobić to tuż obok niebieskiej linii. Nie warto schodzić poniżej czerwonej linii, aby nie zepsuć wizualnie swojego wyglądu. 

Jeśli zagięcie w zewnętrznym rogu jest bardzo niskie, linia wznosząca nie powinna być znacznie obniżona. Maksymalna linia może przebiegać od załamania dolnej powieki, jak pokazano na powyższym zdjęciu.

Jeśli obniżyłaś górną linię pod błoną śluzową, nie zapomnij pomalować dolnej powieki resztą cieni na pędzelku. Jeśli boisz się nałożyć cienie na całą dolną powiekę, pomaluj zewnętrzny kącik. Nie zapomnij zatrzeć granic.

Ukrywamy nadwyżkę

Zaznaczyliśmy granicę, teraz przechodzimy bezpośrednio do nakładania cieni. Bierzemy pędzel do makijażu i za jego pomocą nabieramy z pędzla odrobinę różu. Nie zapomnij lekko potrząsnąć pędzlem przed aplikacją, aby pozbyć się nadmiaru różu. Patrzymy bezpośrednio w lustro ze zrelaksowanym spojrzeniem, kładziemy pędzel w zewnętrznym kąciku i malujemy. Nie otwieramy mocno oka i nie ciągniemy go, nadal patrzymy prosto przed siebie, teraz naszym celem jest przyciemnienie nadmiaru.

1. Linia wstępująca do najwyższego punktu. 

2. Obszar przeciążenia, który musisz przyciemnić. 

3. Rosnąca linia przy zewnętrznym rogu i krawędzi cieniowania.

 

Nie rysując więcej cieni, zbliżamy się do naszej już narysowanej granicy i lekko rozciągamy róg, jak pokazano na zdjęciu. Teraz możesz zebrać więcej cieni (takich samych lub o ciemniejszym odcieniu).

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!