Jak się ubrać w wieku 70 lat, żeby nie zamienić się w babcię!

W każdym wieku możesz i powinnaś być piękna i atrakcyjna. Jeśli nie chcesz, aby nazywano Cię „babcią”, powinieneś zwrócić uwagę na swoją garderobę. Dzisiaj, drogi Czytelniku, chcemy podzielić się z Tobą kilkoma prostymi zasadami, które sprawią, że będziesz wyglądać szykownie, bez względu na to ile masz lat!

1. Opieka to to samo piękno.

Co za rozkosz dla oka, gdy w transporcie publicznym spotykasz kobietę po 60. roku życia w schludnych, czystych, ale prostych ubraniach. Emerytów żyjących z niewielkiej emerytury nie zawsze stać na drogie ubrania. Ale od dzieciństwa nasi rodzice mówili nam, że musimy być po prostu schludni, w czystych ubraniach, nawet jeśli zasoby finansowe są trochę ograniczone. Każdy może prać i prasować ubrania.

2. Moda kosztuje, ale styl nie.

Nie jest tak ważne, aby mieć dużo pieniędzy, aby wyglądać pięknie. Zawsze można się ubrać prosto, ale ze smakiem. W żadnym wypadku nie noś ubrań „młodzieżowych” i nie pożyczaj ich od dzieci i wnuków, wygląda to dziwnie i brzydko. Ubierz się odpowiednio do wieku i sylwetki, ale ze stylem. Uzupełnij swój strój elegancką biżuterią lub innymi dodatkami, to piekno.

3. Zaplanuj swój strój z wyprzedzeniem

Wcześniej przygotowany strój nie może zawieść. Przyzwyczajenie do przygotowywania ubrań, które będziesz nosić, w tym akcesoriów, butów i torebki, oszczędza czas, energię i nerwy, ale jednocześnie zapewnia schludny, nieskazitelny, równy wygląd. I nie chodzi tylko o jutro, chodzi o całą garderobę. Myśl globalnie, upewnij się, że wszystkie elementy Twojej garderoby łączą się ze sobą. W ten sposób zawsze będziesz stylowa.

4. Uzupełnij każdy strój akcesoriami

To nie musi być biżuteria. Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – wszystko to doda elegancji Twojej stylizacji. Mądrze dobrane dodatki mogą zamienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki. Ale uważaj na ich liczbę. Nadmiar akcesoriów wygląda na staromodny. Minimalizm jest dziś w modzie, z jednym lub dwoma niezwykłymi akcentami, które podkreślają Twoją indywidualność.

5. Podkreśl swoją indywidualność

Indywidualność jest dziś w modzie. W rzeczywistości zawsze tak było. Moda jest stworzona po to, by się nią bawić. Ubrania powinny odzwierciedlać Twój styl i osobowość oraz odróżniać Cię od innych. Znajdź ubrania, w których czujesz się komfortowo (poza piżamami) i baw się modą. Wzór może być taki sam (np. spodnica + buty + bluzka), ale obraz może być za każdym razem inny.