Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej? 9 pomocnych sztuczek

Uwielbiam modę nowoczesną, ponieważ kobiety w każdym rozmiarze mogą wyglądać stylowo. Niestety nie wszyscy rozumieją, jak pokonać cechy swojej sylwetki. Z powodu tej ignorancji pojawiają się irytujące błędy, ale łatwo je naprawić. Na przykładach opowiem Ci, jak możesz stworzyć modny strój, niezależnie od rozmiaru ubrań.

Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej?

Nawet jeśli jesteś pulchna, twoja talia powinna być podkreślona. Ubrania, które całkowicie zakrywają talię lub ją obniżają, na gorsze odmieniają sylwetkę. Nogi wyglądają na krótsze, a talia szersza. Szukaj spodni z wysokim stanem, sukienek, spódnic i topów.

Pasek wyszczupla talię, zwiększa objętość klatki piersiowej, równoważy strój i dodaje mu wdzięku. Z drugiej strony kontrast, jaki tworzy szal i pasek, optycznie wydłuża sylwetkę i wyszczupla.

Sukienki z rozcięciem są dobre z dwóch powodów. Najpierw szczelina tworzy pionową linię, a pionowe linie sprawiają, że nogi wyglądają na cienkie. Po drugie, rozcięcie eksponuje nogę i przenosi ostrość z bioder na nogi. Akcent, często zwycięzca.

W przypadku bluzek i T-shirtów duże znaczenie mają pionowe linie koloru. Pionowe linie rozciągają sylwetkę i sprawiają, że wyglądasz na wyższą. Dlatego warto łączyć koszulkę z monochromatyczną koszulą lub kardiganem, co stworzy dwie pionowe linie.

Ważne jest, aby wybierać kolory, które dobrze się ze sobą komponują. I ubrania, najlepiej monochromatyczne. I nie zapomnij o innych zaleceniach – talia powinna być wysoka, podkreślona sznurkiem, a spódnica powinna dobrze trzymać kształt.

Oto kolejna ciekawa sztuczka, która sprawi, że będziesz wyglądać na szczuplejszą. Ta sztuczka podnosi talię i natychmiast odmienia strój. Dzięki niemu nogi będą wyglądać na dłuższe, a sylwetka szczuplejsza.

Wybierz spodnie z wysokim stanem, które sprawią, że Twoje nogi będą wyglądały na dłuższe, a przy okazji szczuplejsze. Czy to klasyczne spodnie, joggery czy jeansy. Efekt będzie jeszcze wyraźniejszy, jeśli do spodni dodasz parę butów na wysokim obcasie.

Stwórz pionową linię łącząc spodnie z topem w tym samym kolorze. A koszula, zasadniczo innego koloru, stworzy jeszcze dwie pionowe linie, które sprawią, że będziesz wyglądać jeszcze szczuplej.