Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej? 8 pomocnych sztuczek

Pełnym dziewczynom trudno jest dobrać ubrania w taki sposób, aby skutecznie ukryć te dodatkowe kilogramy. Zwłaszcza jeśli pełność jest nierównomiernie rozłożona – duże biodra z wąskimi ramionami lub odwrotnie, wydatna klatka i brzuch ze smukłymi nogami. Ale jeśli będziesz przestrzegać tych 8 zasad, zawsze możesz wyglądać lepiej.

W co się ubrać, żeby wyglądać szczuplej?

1. Pionowy nadruk doskonale ukrywa te dodatkowe kilogramy. Ale nie każda linia wyszczupla kobiety. Na przykład poziome, pionowe-szerokie i kontrastujące linie sprawiają, że kobiety są grube. Wybierz wąską linię pionowa lub niesymetryczną.

2. Wybierz spódnicę asymetryczną. Długość takiej spódnicy może być maksymalna lub średnia, wiele zależy od wzrostu. Na lato lepiej wybrać lekkie tkaniny, ponieważ przewiewność doskonale ukryje to, co jest potrzebne.

3. Noś rozkloszowane spodnie. Ten krój spodni doskonale równoważy proporcje, dlatego warto sięgnąć po rozkloszowane spodnie lub jeansy.

4. Obszar bioder nie powinien być zaakcentowany, więc unikaj spodni, w których wystrój lub wykończenie pada na problematyczny obszar. Wybierz minimalistyczne modele o zwięzłym kroju.

5. Pionowe linie rozciągną twoją sylwetkę i sprawią, że będziesz wyglądać na wyższą. Dlatego warto łączyć bluzki i T-shirty z wydłużonym kardiganem, który utworzy dwie pionowe linie boczne i ukryje Twój brzuch.

6. Top o wydłużonym typie cudownie zakryje bujne biodra. Takie ubrania znakomicie korygują sylwetkę, nadają sylwetce wdzięku, kruchości.

7. Optymalna talia dla pań z bufiastymi udami jest zawyżona. Dotyczy to spodni, dżinsów, spódnic, a nawet sukienek. W takich ubraniach będziesz wyglądać znacznie bardziej wytwornie.

8. Kolejnym ważnym punktem jest nacisk na talię. Trzymaj się tego zarówno w codziennych, jak i wieczorowych stylizacjach. Odpowiednie wąskie, szerokie paski, paski kontrastujące kolorystycznie z odzieżą. Strój okaże się wyrazisty, chwytliwy, figura będzie piękniejsza.