Jak się ubierać, żeby wyglądać szczuplej? 5 pomocnych sztuczek

Pełnym dziewczynom trudno jest dobrać ubrania w taki sposób, aby skutecznie ukryć te dodatkowe kilogramy. Zwłaszcza jeśli pełność jest nierównomiernie rozłożona – duże biodra z wąskimi ramionami lub odwrotnie, wydatna klatka i brzuch ze smukłymi nogami. Ale jeśli będziesz przestrzegać tych 5 zasad, zawsze możesz wyglądać lepiej.

1. Odpowiedni rozmiar

Oversize stał się hitem w ostatnich latach. Jednak im pełniejsza twoja sylwetka, tym mniej wdzięczny oversize sprawi, że będziesz. Wybierz prosty lub nisko dopasowany krój – dzięki nim będziesz lżejsza i szczuplejsza. Zabronione są również zbyt wąskie rzeczy – podkreślają wszystkie wady.

2. Linia pionowa

Linia pionowa jest uważana za jeden z głównych nadruków „wyszczuplających”, ale nie jest to do końca prawdą. Nie każda linia wyszczupla kobiety. Na przykład poziome, pionowe-szerokie i kontrastujące linie sprawiają, że kobiety są grube. Wybierz wąską linię pionowa lub niesymetryczną.

3. Kolor

Wszyscy uważają czerń za najbardziej odpowiednią, aby wyglądać na szczuplejszą. Jest w tym trochę prawdy, ale nie powinieneś ograniczać się do nich. Ważne jest, aby wybrać nie tyle kolor, co styl. Delikatne odcienie są orzeźwiające, jasne kolory dodają wyrazistości – nie należy ich unikać.

4. Właściwe rysowanie na ubraniach

Monochromatyczny to najlepszy sposób, aby wyglądać szczuplej, ale nie należy kategorycznie odmawiać rysowania. Wybierz nadruki geometryczne, pionowe lub małe.

5. Rozmiar akcesoriów

Zbyt mała torebka lub kopertówka może sprawić, że Twoja sylwetka stanie się jeszcze bardziej masywna. Nie powinieneś tworzyć tak wyraźnego kontrastu wizualnego, ważne jest, aby we wszystkim osiągnąć harmonię.