Jak się ubierać, by wyglądać szczuplej? Proste triki, które w tym pomogą

Niewiele kobiet może pochwalić się szczupłą sylwetką lub brakiem zbędnych kilogramów. Nadwaga może gromadzić się w różnych miejscach, ale zwykle dotyczy talii, ud i owalu twarzy. Oto kilka sztuczek odzieżowych, dzięki którym zimą będziesz szczuplejsza.

1. Noś ubrania monochromatyczne

Pamiętaj o prostej zasadzie: pionowe linie sprawiają, że Twoja sylwetka (talia, klatka piersiowa, biodra) jest węższa, a poziome szersze. Linie pionowe sprawiają, że jesteś wyższy, a linie poziome sprawiają, że jesteś niższy. Linie pionowe sprawiają, że jesteś szczuplejszy, a linie poziome pełniejsze. Każdy monochromatyczny strój tworzy pionową linię, która wizualnie wydłuża sylwetkę.

2. Noś ubrania z wysokim stanem

Wybierz spodnie i płaszcze z wysokim stanem. Dzięki nim Twoje nogi będą wyglądały na dłuższe, a domyślnie szczuplejsze. Czy to klasyczne spodnie, joggery czy jeansy. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli do spodni dodasz parę butów na obcasie w kolorze spodni. Co do płaszcza – model z paskiem zawsze wygląda dobrze.

3. Utwórz pionowe linie

Wybierz ubrania z pionowymi nadrukami. A jeśli nie masz takich przedmiotów w swojej szafie, stwórz pionowe linie, łącząc spodnie i buty tego samego koloru. Pionowe linie sprawiają, że wyglądasz na wyższego i szczuplejszego. Efekt można uzyskać za pomocą rzędu guzików lub szalika. Oto przykład, jak pionowe linie korzystnie wpływają na pulchną kobietę (guziki, środkowa część płaszcza kontrastująca z rękawami) i jak poziome linie pogarszają sylwetkę (prawy kołnierzyk).