Jak się ubierać po 50? Ubrania i kolory, które Cię odmłodzą

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak stworzyć fajny wygląd i wyglądać 6+, używając neutralnych kolorów w ubraniach.

Kolory neutralne to biel, czerń, wszystkie odcienie szarości, a także odcienie granatu i brązu beżowego.

Eleganckie fasony dla kobiet 50+

Neutralne kolory w ubraniach nazywane są również kolorami podstawowymi, doskonale łączą się ze sobą, a także idealnie nadają się do komponowania pięknych stylizacji z rzeczami o różnych kolorach, zarówno monochromatycznych, jak i ze wzorem.

Dlatego najczęściej panie kupują podstawowe rzeczy – spodnie, spódnice, kurtki, jeansy, koszule w neutralnych kolorach.

Jak prawidłowo używać podstawowych kolorów w zestawie, aby obraz okazał się nie surowy i rzeczowy, ale stylowy i piękny, interesuje wiele kobiet.

Jeśli tworzysz czarną, monochromatyczną stylizację, najlepiej jest dodać jasne akcenty w postaci biżuterii, apaszek i innych akcesoriów.

Obrazy skomponowane w kontraście wyglądają spektakularnie – czarne dno i jasna góra lub odwrotnie. A jeśli dodasz biżuterię, to nawet prosty strój sprawi, że wyróżnisz się z tłumu. Zobacz, jakie atrakcyjne obrazy okazały się – stylowe, piękne i gustowne.

Zwróć uwagę na fason koszulki – jest to asymetryczny krój, a tył jest znacznie dłuższy niż przód. Ważne są również odpowiednio umieszczone akcenty – oryginalna torba, skórzany plecak czy jasny nadruk na koszulce.

Nawet jeśli strój jest wykonany w neutralnych odcieniach, kilka jasnych akcentów jest zawsze mile widzianych, ponieważ mogą dodać do niego świeżości i wyrazistości, której potrzebujesz. Lakoniczny nadruk, torebka w żywych kolorach lub inspirujący dodatek mogą całkowicie odmienić Twój wizerunek.

Miękkie, jasne odcienie w połączeniu z żywymi tonami odmładzają i odświeżają kobiecą twarz oraz sprawiają, że staje się ona wizualnie jaśniejsza. Styliści zalecają, aby top zawsze był w jasnych odcieniach, ponieważ czerń może podkreślać zmarszczki i worki pod oczami.

Ale nawet tę zasadę można sprytnie obejść, łącząc czarną koszulkę z białą marynarką lub zakładając koszulkę z nadrukiem.

Czytaj także: Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!