8 trików, które sprawią, że Twoja szyja będzie wyglądać na dłuższą

W branży kosmetycznej od dawna istnieje mit, że długa szyja jest dobra, a krótka szyja zła. Dlaczego nie jest jasne, ale krótka szyja często staje się przedmiotem kpin. Najczęściej trafia do pierwszej damy Francji Brigitte Macron i amerykańskiej aktorki Chloe Moretz.

Obaj rzeczywiście mają stosunkowo krótkie szyje i proste, szerokie ramiona, co tylko pogarsza sytuację. Ale oboje w końcu nauczyli się radzić sobie z problemem. Oto kilka prostych sztuczek, które mogą wizualnie wydłużyć twoją szyję.

1. Krótkie włosy

Spróbuj krótkiej fryzury. Jeśli ultra-krótkie fryzury są dla Ciebie zbyt radykalne, polecamy fryzurę carre do ramion, jak Brigitte Macron, lub piękną fryzurę typu bob-carre, jak u Chloe Moretz.

2. Włosy w kucyk i wysoki kok

Jeśli nie jesteś gotowa na rezygnację z długich włosów, jednym z rozwiązań jest zawinięcie ich w elegancki kok lub kucyk. Ogon tworzy z tyłu pionową linię, która wydłuża szyję. A przy odpowiednim dekolcie efekt jest jeszcze wyraźniejszy.

3. Dekolt w kształcie litery V

Jeśli rozmawialiśmy o dekolcie, wiedz, że ten element jest bardzo ważny. Od tego zależy długość i wygląd twojej szyi. Taki kształt dekoltu optycznie wydłuża szyję, sprawiając, że wygląda bardziej zgrabnie i dłużej. Ten sam efekt można osiągnąć, otwierając dwa guziki na koszuli.

4. Kołnierzyk koszuli

A jeśli nie lubisz nosić wyrazistych dekoltów, wybierz kołnierz, który daje podobny efek. Część skóry powinna być zawsze widoczna, aby wizualnie wydłużyć szyję.

5. Długie akcesoria i biżuteria

Kolejna sztuczka, która wizualnie wydłuży Twoją szyję. Delikatne naszyjniki, koraliki, wisiorki i naszyjniki – wszystko to działa na Twoją korzyść. Ale unikaj nieporęcznych szalików i biżuterii, które zbyt mocno zakrywają twoją szyję.

6. Szalik

To jeden z najczęstszych błędów. Najprostszym sposobem na wydłużenie szyi jest rezygnacja z szalików. Zimą polecamy wybrać apaszki w delikatnych, pastelowych tonacjach, zbliżonych do naturalnego odcienia skóry lub w kolorze odzieży wierzchniej. Nie przecinają obrazu tak gwałtownie. Możesz również obniżyć linię szalika, aby uzyskać dłuższy dekolt.

7. Ubrania w pastelowych odcieniach

Pastelowe kolory, zbliżone do naturalnego odcienia skóry, korzystnie wpływają na koloryt szyi i twarzy, a ciemne kolory, takie jak niebieski i czarny, podkreślają niedoskonałości skóry i skracają szyję.

8. Długie kolczyki

Długie i cienkie – tak powinny wyglądać kolczyki, jeśli chcesz, aby Twoja szyja wyglądała dłużej.

Czytaj więcej: Jak pomalować paznokcie do pracy: 30 eleganckich wzorów