Jak schudnąć po 60-tce?

Jak schudnąć po 60?
Odchudzanie wcale nie jest łatwe. Wszyscy się z tym zgadzają, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowe odchudzanie, bez skutków ubocznych. Ale z biegiem lat zadanie to może stać się niemożliwe, ponieważ metabolizm znacznie spowalnia. Pierwsze zmiany zachodzą po 30, a po menopauzie organizm coraz trudniej przyswaja tłuszcz odkładając go. Dlatego w wieku 60 lat możesz schudnąć tylko przestrzegając kilku zasad, o których powiem ci teraz. Oglądaj do końca.

1 .Wspólnie z ekspertami oceń swój stan zdrowia. Przeprowadź niezbędne badania medyczne, aby znaleźć możliwe przeciwwskazania.

2 .Zwiększ ilość wypijanych płynów. Odwodnienie przyspiesza proces starzenia. Aby temu zapobiec, pij 2 litry wody dziennie, oczywiście pod warunkiem, że nie masz problemów z nerkami.

3 .Ogranicz spożycie soli i cukru. Te produkty są niebezpieczne dla wszystkich, ale po 60 zaleca się ich minimalizację.

4 .Porzuć złe nawyki. Czy uważasz, że należy walczyć z nałogami, takimi jak papierosy lub alkohol? Jeśli chcesz żyć dłużej, zapomnij o nich i nie tylko. Odrzuć słodycze. Nieprzespane noce – również są szkodliwe.

5 .Stosuj zrównoważaną dietę. Odrzuć fast foody, ciasta, kawę, wędzone mięso. Po południu zostaw tylko 1/3 całkowitej ilości spożywanego jedzenia. Pamiętaj, że potrzebujesz od 1600 do 2000 kalorii dziennie. Pij koktajle wykonane z owoców i warzyw. Są pożywne i pomagają schudnąć.

6 .Nie zmniejszaj radykalnie spożycia kalorii. Będzie to szok dla ciała zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Polecam stopniową zmianę diety w ciągu kilku tygodni. Najpierw zmniejsz ilość soli, a następnie cukru, do 2 łyżeczek dziennie. Następnie wyklucz z menu słodycze i wypieki.

7 .Ruszaj się. Joga i pilates to najbardziej polecane sporty. Możesz także ograniczyć się do porannych ćwiczeń, które należy wykonywać codziennie.

Wszystko to wcale nie jest skomplikowane, prawda? Spróbuj napisać w komentarzach, jak przestrzegasz tych zasad. Jeśli film był pomocny, polub go. Cześć.

Leave a Reply