Jak rozpoznać złą gospodynię domową: 9 rzeczy, których nie powinno być w łazience

Łazienka jest centrum każdego domu. Nie, to nie jest żart. Codziennie rano i wieczorem idziemy do tego pomieszczenia. Kiedy goście do nas przychodzą, też tam idą, aby najpierw umyć ręce. Więc to miejsce powinno być w idealnym porządku – niejako front całego domu.

Tych 9 rzeczy zdecydowanie nie warto trzymać w łazience. Jest to nie tylko niewygodne i niepraktyczne, ale także bardzo brzydkie. Jeśli nie chcesz być uważana za osobę lubiącą bałagan, to zrób audyt: nasz wybór pomoże Ci dowiedzieć się, co wyrzucić, a czego lepiej nie dotykać.

Ściereczki

Ściereczki domowe można powiesić w łazience na kilka godzin do wyschnięcia po czyszczeniu. Nie należy ich jednak przechowywać na kaloryferach. To przede wszystkim psuje wygląd pokoju. Wszystkie akcesoria lepiej schować w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Ręczniki

Gdy ręcznik zawsze wisi w łazience lub stoi na półce, jest to wygodne. Ale to nie jest zbyt bezpieczne: wilgotne tkanki są idealną pożywką dla bakterii. Mokre ręczniki po prysznicu najlepiej powiesić w innym pomieszczeniu. A kiedy wyschną, schowaj je do szafy, ale nie do łazienki. Ta sama zasada dotyczy czystych ręczników, szlafroków, a nawet pościeli.

Dywan z mikrofibry

Takie dywany zbierają cały brud i szybko tracą swój kształt. Oczywiście można je prać, ale nie można ich suszyć na kaloryferach. Mikrofibra nie wytrzymuje wysokich temperatur. Lepiej więc poszukać zamiennika wykonanego z innego materiału – poliestru, PCV lub gumy. Najważniejsze jest to, że ten element jest higroskopijny (to znaczy dobrze wchłania wilgoć).

Produkty kosmetyczne

Jeśli spojrzysz na porady producentów dotyczące przechowywania produktów pielęgnacyjnych, zobaczysz standardowy zestaw zasad. Zaleca się przechowywanie kosmetyków w chłodnym i co najważniejsze suchym miejscu. Cóż, łazienka nie pasuje do tych zaleceń. W przeciwnym razie produkt przedwcześnie się zepsuje i straci swoje właściwości.

Szczoteczka do zębów

Według badań nie należy zostawiać szczoteczek do zębów w pomieszczeniach, w których jest zarówno wanna, jak i toaleta. Bakterie mogą łatwo przemieszczać się w powietrzu. Szczoteczki możesz odłożyć w bezpieczniejsze miejsce lub przechowywać w specjalnych pudełkach i pokrowcach.

Maszynki do golenia

W warunkach wysokiej wilgotności metalowe ostrza utleniają się. To czyni je mniej ostrymi, a zatem bezużytecznymi, a nawet niebezpiecznymi. Staraj się wysuszyć maszynkę po każdym użyciu, a następnie odłóż ją do szafki.

Różne rzeczy na pralce

Nic tak nie rujnuje łazienki jak bałagan na pralce. Chemia gospodarcza, produkty pielęgnacyjne, ręczniki (które tam nie pasują) robią tam jeszcze większy bałagan. Staraj się okresowo czyścić powierzchnię i układać wszystko na swoim miejscu – najlepiej poza zasięgiem wzroku.

Łuszcząca się farba na kaloryferach

Kaloryfery również wymagają opieki. Zwłaszcza jeśli są to klasyczne, pokryte białą farbą. Z czasem pokrycie kaloryferów żółknie pod wpływem temperatury, pokrywa się plamami i rdzą. Staraj się na czas wycierać powierzchnię z kurzu i od czasu do czasu odnawiać farbę.

Gąbki

Gąbki i ściereczki nie powinny zwisać bezpośrednio z kranu. W ten sposób nigdy nie wyschną i staną się pożywką dla bakterii. Najlepiej urządzić sobie osobne miejsce do ich przechowywania. Zawieś je na wieszakach na zewnątrz kabiny prysznicowej lub obok wanny, postaw na półce lub w pojemniku.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!