Jak rozpoznać prawdziwy miód – 7 sprawdzonych wskazówek

Miód jest jednym z najbardziej korzystnych pokarmów dla promowania zdrowia i zwiększania długowieczności. Ponadto ten doskonały produkt pozytywnie wpływa na układ odpornościowy i zachowanie młodości. Jednak wszystkie te zalety posiada wyłącznie naturalny produkt. Ale jak to ustalić?

Jak rozpoznać prawdziwy miód?

1. Nawet na rynku lub w sklepie możesz przyjrzeć się wyglądowi produktu. Miód powinien mieć jednolity kolor, bez obcych elementów.

2. Kiedy go smakujesz, konsystencja nie powinna zawierać żadnych stałych cząstek ani kryształów.

3. Istnieją również bardziej „zaawansowane” metody weryfikacji. Na przykład możesz namoczyć kawałek papieru miodem i spróbować go spalić. Naturalny miód zapobiegnie zapaleniu się papieru.

4. Jeśli rozpuścisz miód w jakimkolwiek płynie (woda lub herbata), to miód nie pozostawia osadu.

5. Zagotuj zwykłe mleko i wlej do niego łyżkę produktu. Miód sztuczny zwija się, natomiast miód naturalny pozostaje nienaruszony.

6. Miód powinien być pachnący, a nie tylko słodki. Zwróć także uwagę na stopień krystalizacji. Jeśli miód się krystalizuje, oznacza to, że miód jest naturalny.

7. Wlej kroplę miodu na papierową serwetkę. Prawdziwy miód nie powinien się łatwo rozprowadzać, a jeśli nie pozostawia śladów, to znaczy, że jest naturalny. Podrabiany miód pozostawia żółte plamy na papierze.

Czytaj więcej: Oszukują nas: 5 dań w kawiarni, których żaden kucharz nie zamówi