Jak przez 2 tygodnie kwarantanny poprawić stan cery?

Skóra potrzebuje wysokiej jakości pielęgnacji, aby wyglądać atrakcyjnie. Olejki, kremy, maseczki, mydła – wszystko to kosztuje. Ale możesz się bez nich obejść. Naturalne środki do pielęgnacji skóry są tanie, skuteczne i zdrowe. Oto kilka przepisów, które przywrócą Twojej skórze dawny blask.

1. Płatki owsiane

Musisz wziąć kilka łyżek płatków owsianych, dobrze posiekać, dodać niewielką ilość wody. Produkt można następnie stosować jako peeling lub maskę. Skóra staje się bardziej młodzieńcza i jędrna.

2. Miód

Maski miodowe należy wykonywać dwa razy w tygodniu. Wskazane jest omijanie okolic oczu. Produkt nakłada się na około 15 minut. Jeśli dodasz cukier, możesz wykonać idealny peeling do twarzy.

3. Aloes i ogórki

Te dwa produkty nawilżają i chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem. Maskę z ogórka można nawet nakładać na oczy, a sok z aloesu można również stosować do poprawy kondycji włosów.

4. Sól

Sól morska stała się popularnym środkiem do mycia skóry. Najlepiej wymieszać produkt z bardziej płynną bazą – olejkiem kosmetycznym lub miodem. Nanieś sole na wilgotną skórę masującymi ruchami i spłucz wodą.

5. Piołun

Z gorzkim smakiem i mocnym zapachem, to zioło może być świetnym lekarstwem na trądzik. Wystarczy zalać kilka łyżek piołunu wrzącą wodą i użyć balsamu do leczenia problematycznych obszarów skóry.

Czytaj także: 3 błędów w makijażu, które Cię postarzają!