Jak prawidłowo nosić torebkę? 7 zasad dla eleganckich kobiet

Najlepszymi przykładami elegancji i dobrych manier są współcześni arystokraci i członkowie rodziny królewskiej. Od dzieciństwa uczy się ich prawidłowego ubierania, a nawet prawidłowego noszenia toreb.

Znają takie subtelności, o których nie możemy nawet marzyć. Na przykład, jaki naprawdę rozmiar powinna mieć torba, co można w niej umieścić, a także jak poruszać się z nią na ulicy. Opowiemy Ci o 7 zasadach prawidłowego noszenia torebki.

1. W kawiarniach i restauracjach torba powinna stać na podłodze lub na specjalnym stojaku

Zgodnie z zasadami etykiety na stole jadalnym powinno znajdować się tylko to, co wiąże się z przyjmowaniem pokarmu. Dlatego akcesorium musi być umieszczone na podłodze lub w pobliżu stopy, jak często robi Kitty Spencer, siostrzenica księżnej Diany.

Ale jeśli szkoda postawić na podłodze nowiutką torbę, skorzystaj z triku samej Królowej Wielkiej Brytanii. W jej arsenale zawsze znajduje się zdejmowany haczyk, którego używa podczas posiłku. Jeśli wziąłeś małą torebkę, połóż ją na kolanach lub za plecami. Nawiasem mówiąc, Kate Middleton, księżna Cambridge, robi to cały czas!

#2. Wybierz małe, zgrabne torby

Musisz wybrać małe torby, ponieważ łatwość chodu kobiety i równość postawy zależy bezpośrednio od ciężkości torby.

Nawiasem mówiąc, królowa Elżbieta II woli małe torebki i wyłącznie od marki Launer. Jej ulubionym modelem jest trapezowa Traviata wykonana ze skóry cielęcej w rozmiarach 23x20x10. I umieszcza się w nim tylko to, co jest naprawdę potrzebne.

#3. Trzymaj torbę w lewej ręce

Prawdziwe panie trzymają torbę w lewej ręce. Na przykład robią to Meghan Markle i Kate Middleton, chociaż obie są praworęczne. Ekspert od etykiety, Mickey Meyer, wyjaśnia, że ​​chodzi o pozdrowienia. Monarchowie powinni zawsze trzymać torbę w lewej ręce, tak aby prawa pozostała wolna do uścisku dłoni. Ponieważ przesuwanie akcesorium w pośpiechu jest szczytem nieprzyzwoitości.

Nawiasem mówiąc, tę tradycję wspierała nawet księżna Diana, która została zapamiętana przez Brytyjczyków ze swojego buntowniczego ducha. W lewej ręce zawsze trzymała swoją ulubioną torebkę Lady Dior.

#4. Wybierz akcesorium w zależności od stroju i ubioru

Na wybór torby wpływa wiele czynników. Styl życia, cel wizyty, ubiór, a nawet pora roku – to wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Bo przyjście na oficjalne przyjęcie z plecioną torbą czy torbą na zakupy wcale nie jest przykładem dobrych manier. Ale na pikniku lub rejsie statkiem przyda się.

#5. Torba nie powinna być przeładowana

Nie jest tajemnicą, że kobiety wybierają torbę w zależności od sytuacji. I nawet arystokrata może pojawić się publicznie z pojemną torbą, a nie z mini sprzęgłem. Ale to nie znaczy, że trzeba go wypchać do granic możliwości i wykorzystać całą wolną przestrzeń.

Bo wtedy nawet najbardziej obszerny dodatek będzie wyglądał jak wielka brzydka torba. A torebka, która pęka w szwach i z trudem się zapina, nikomu nie doda elegancji.

#6. Trzymaj torbę na ramieniu podczas chodzenia

Jeśli twoja torba ma szelki, to znaczy, że musisz ją nosić, kto by pomyślał… na ramieniu. Co więcej, podczas chodzenia musisz podtrzymywać ją ręką. Torba, która trzepocze i zagraża integralności otaczających Cię osób, nie doda ani elegancji, ani atrakcyjności.

#7. Kopertówka

Specjalista od etykiety Mickey Mayer pracuje z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej i w wolnym czasie opowiada o tym, jak nosić kopertówkę, aby być prawdziwą damą. Zgodnie z zasadami zawsze powinieneś trzymać go w rękach. A jeśli chcesz uwolnić jedną rękę, wystarczy przełożyć torebkę do drugiej.

Nawiasem mówiąc, Kate Middleton zawsze robi to na oficjalnych wydarzeniach. Jednak w jej przypadku obowiązują nie tylko normy etykiety, ale także królewski protokół, zgodnie z którym członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie mogą być dotykani bez szczególnego powodu.

Czytaj więcej: 15 eleganckich strojów dla kobiet po 50. roku życia!