Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w lodówce: 4 łatwe i szybkie sposoby!

Nieprzyjemny zapach w lodówce może być spowodowany niewłaściwą dbałością o sprzęt, przechowywaniem przeterminowanej żywności i innymi problemami. Dlatego warto przeanalizować popularne sposoby, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w lodówce.

Dlaczego trudno jest pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Niektórzy uważają, że regularne czyszczenie i mycie lodówki pomoże rozwiązać problem. Czy wszystko jest takie oczywiste?

W zamkniętej przestrzeni nieprzyjemne zapachy pojawiają się szybko. Zaczynają krążyć między półkami, stopniowo wnikając w elementy gumowe, plastikowe i inne konstrukcje.

Jeśli używasz zwykłego mydła, zapachy i tak pozostaną. Możesz nawet spróbować przewietrzyć lodówkę w pozycji wyłączonej przez kilka dni i nic się nie zmieni.

Nieprzyjemne zapachy w lodówce mogą nawet zmienić smak jedzenia, dlatego warto stosować sprawdzone metody walki z nimi.

4 proste sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Roztwór z octu

Ocet jest neutralizatorem zapachów. Ma oczywiście specyficzny zapach, ale szybko znika, więc metodę można zastosować. Ważne jest, aby przygotować słaby roztwór z octu. Jeśli zwiększysz stężenie, skuteczność będzie większa, ale roztwór może uszkodzić szkliwo i plastik.

Aby przygotować roztwór, musisz wymieszać łyżkę octu w szklance wody. Dzięki powstałemu rozwiązaniu musisz dokładnie przetrzeć:
1) ściany;
2) półki;
3) uszczelki i inne elementy.

Po umyciu drzwi lodówki lepiej pozostawić ją na kilka godzin otwartą, aby zniknął zapach octu. Jeśli po tym nadal będzie trochę zapachu, możesz pokroić cytrynę w plasterki i włożyć ją do lodówki na kilka dni.

Amoniak

Amoniak można nazwać rozwiązaniem alternatywnym. Możemy przypomnieć niektóre z jego głównych zalet:

1) pomaga w najgorszych przypadkach;
2) zabija drobnoustroje;
3) nie pozostawia śladów.

Sensowne jest stosowanie amoniaku, jeśli ocet nie pomógł osiągnąć pożądanego efektu, a obcy zapach pozostał. Niedopuszczalne jest stosowanie amoniaku w czystej postaci, ponieważ może to spowodować uszkodzenie elementów lodówki. Wystarczy wymieszać kilka kropli amoniaku w szklance wody. Podczas pracy z amoniakiem nie zapomnij o masce i gumowych rękawiczkach.

Produkty pochłaniające zapachy

Jeśli nie jest możliwe prawidłowe umycie lodówki, można zastosować rozwiązania tymczasowe. Istnieją pokarmy, które pochłaniają różne zapachy. Do najpopularniejszych należą:
1) chleb żytni;
2) ziarna ryżu;
3) węgiel aktywny;
4) plasterki cytryny;
5) soda oczyszczona.

Wszystkie te produkty pochłaniają zapachy. Metoda nie zawsze pozwoli osiągnąć dobry efekt, ale wynik będzie wyczuwalny w każdym przypadku.

Nowoczesne metody czyszczenia lodówki

Do najpopularniejszych środków należą:

1) jonizatory do lodówek;
2) specjalne chusteczki pochłaniające zapachy;
3) spraye;

Istnieje wiele środków, które pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Najważniejsza jest jednak profilaktyka.

Jeśli w lodówce są przeterminowane produkty, żadne lekarstwo nie pomoże. Wszystko powinno zacząć się od czyszczenia, a dopiero potem można kontynuować usuwanie zapachów.