Jak powinna się ubierać kobieta po 50-tce: 10 odmładzających fasonów

Wiek 50+ nie jest powodem, aby przestać zwracać uwagę na swój wygląd. W tym wieku możesz I powinieneś nosić kobiece ubrania. I nie ma potrzeby usprawiedliwiania się wiekiem I ubierania się w bezkształtne “babcine” żakiety. Musisz starać się wyglądać atrakcyjnie w dowolnym momencie swojego życia.

Piękne ubrania dla 50-letnich kobiet

Doświadczenie pokazuje, że na świeży, energiczny i wyrazisty look składają się nawet klasyczne odcienie, takie jak czerń, biel i szarość. Zwłaszcza gdy pojawiają się kontrasty. Kontrast zawsze odmładza.

Z drugiej strony wyrazu nadają nie tylko kolory, ale także nadruki, nacięcia czy kształty. Świeży look, który wyróżnia nietuzinkowy print lub krój, sprawi, że wyróżnisz się z tłumu i nada młodzieńczy wygląd.

Pamiętaj, że przemyślany strój to idealna harmonia pomiędzy fakturami, dodatkami i kolorami. Odcienie muszą dobrze do siebie pasować, a co najważniejsze, doskonale uzupełniać koloryt Twojej twarzy i włosów.

Nasza modelka ma ciepłą karnację, dzięki czemu do jej sylwetki dobrze komponują się różowe, żółte, brzoskwiniowe lub pomarańczowe stroje. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu kolorów i kształtów, zwykły wygląd może zamienić się w spektakularny.

Współczesna moda to przede wszystkim wygoda. Dlatego zalecamy noszenie wyrazistego, lekko skrojonego stroju, w którym poczujesz się dobrze i który będzie odzwierciedlał Twoją osobowość.

I nie zapomnij o akcesoriach. Wyobraź sobie, jak wyglądałaby modelka bez okularów przeciwsłonecznych, torebki, kolczyków, szalików czy wisiorka. Każdy strój, szczególnie te w neutralnych tonacjach, powinien mieć jeden lub dwa akcenty, które sprawią, że się wyróżnisz.

Na przykład czarny strój można rozcieńczyć żywymi dodatkami. Czarny najlepiej łączy się z bielą i jaskrawą czerwienią. Akcenty dodadzą wyrazistości Twojej stylizacji i ładnie osłabią surowość.

Kto powiedział, że szary to matowy kolor? Nawet w tym kolorze można skomponować niezapomniany strój.

Po 50 latach ważny jest nie tylko wygląd, ale i wygoda. To bardzo ważne, abyś czuł się dobrze. Dlatego wybieraj wysokiej jakości ubrania wykonane z miękkich tkanin, takich jak len, bawełna, jedwab czy szyfon. Nadadzą Ci szlachetnego i eleganckiego wyglądu oraz sprawią, że poczujesz się dobrze.