Jak poprawnie korzystać z tarki kuchennej?

Chociaż nie spieszyłam się z przeprowadzką do nowego mieszkania, zgubiłam pudełko z narzędziami kuchennymi. Wśród nich była tarka kuchenna. Poszłam do sklepu kupić jeszcze jedną i zabrałem ze sobą koleżankę. Wybierając nową tarkę, już chciałam kupić mniejszą wersję na dwie strony. W każdym razie korzystałam tylko z tych dwóch. Ale moja przyjaciółka mi nie pozwoliła.

Okazuje się, że możesz użyć wszystkich części tarki, upraszczając proces gotowania. Uległam namowom i kupiłam większą tarkę. Już przy pierwszym przygotowaniu obiadu, pamiętając słowa znajomej, postanowiłam wypróbować inne aspekty kuchennego narzędzia. I moja przyjaciółka miała rację!

Większa część tarki

Podejrzewam, że Ty, podobnie jak większość kobiet, najczęściej używasz dużej części tarki. Nic dziwnego, bo to naprawdę najwygodniejsza ze wszystkich części.

Najczęściej ta część służy do tarcia gotowanych potraw, takich jak jajka, ziemniaki, marchew. Ale surowe jedzenie można również posiekać grubą tarką. Na przykład buraki, cukinia, ser lub masło. Masło mięknie znacznie szybciej. Jest to szczególnie przydatne podczas przygotowywania ciasta do pieczenia.

Mniejsza część tarki

Drugą najbardziej popularną częścią jest drobna i delikatna strona. Najczęściej stosuje się ją do produktów, które wymagają rozdrobnienia, ale jednocześnie zachowują teksturę. Na przykład marchewki do pieczenia lub ziemniaki.

Można również używać jej do przygotowywania sałatek.

Kłująca część

Ząbkowana tarka, choć używana przez niektóre kobiety, jest nadal znacznie mniej powszechna niż dwie poprzednie. Kiedyś kochające matki bez blendera używały tej tarki do przygotowywania przecierów owocowych i warzywnych dla swoich dzieci.

Babcia, pamiętam, tą częścią tarki tarła czosnek. To oczywiście trudne, ale czego nie można zrobić na pyszny obiad.

Ale prawdziwy cel tej części tarki jest znany tylko kucharzom, a nawet nie wszystkim. Okazuje się, że jej główną funkcją jest zamiana suchej rzeczy w proszek. Na przykład bułka tarta, orzechy, ser. Bardzo dobrze ściera również skórki imbiru i cytrusów.

Pozioma część tarki

Ze wszystkich części tarki kuchennej ta jest najmniej używana. Może dlatego, że niewiele kobiet wie o jego prawdziwym przeznaczeniu. Jest przeznaczona do tworzenia plasterków z produktów. Może to być cukinia, bakłażan, krążki cebulowe, a nawet ziemniaki. W ten sposób możesz zrobić domowe chipsy.

Falista część

Jedyną różnicą między tą częścią a poprzednią jest to, że plastry wyjdą bardziej pofalowane. Jest to przydatne do dekoracji.

Należy pamiętać, że to cięcie nadaje się tylko do surowych warzyw. Gotowane produkty mogą nie zachować swojego kształtu.

Tarka z prostokątami

Ta część tarki zwykle nie jest używana przez kobiety. Gdyby wiedziały, do czego jest potrzebna, na pewno by ją wykorzystały. Z jej pomocą bardzo szybko można pokroić marchewkę do sałatek koreańskich lub innych surówek. Chodzi o to, aby ta część tarki miała podwójne ostrza, ponieważ znacznie łatwiej i szybciej się nią pracuje.

Można powiedzieć, że powinnaś zbadać wszystkie możliwości swoich narzędzi kuchennych. W końcu niektóre nieznane funkcje mogą znacznie uprościć proces gotowania.