Jak poprawić pamięć. 10 niezwykle skutecznych technik

Pamiętasz w poprzednim filmie, który zaprezentowałem, powiedziałem, że mózg zapamiętuje 50% tego, co widzi i słyszy w tym samym czasie? Nie pamiętasz? Czas więc poprawić swoją pamięć. Niekoniecznie z tego powodu, po prostu świetnie jest w pełni wykorzystać swój mózg, ponieważ na pewno mogłabyś w stanie zapamiętać więcej.

Pamięć i koncentracja nie powinny się pogarszać z wiekiem. Poważne zmiany w aktywności mózgu wcale nie są oznaką zdrowego starzenia się, ale pojawieniem się jakiejś nieprawidłowości.

Jeśli znajomi sugerują Ci, że Twoja pamięć szwakuje, obejrzyj nasz film, a dowiesz się, jak poprawić pamięć, być może nawet o 80%.

Zastosuj te 10 wskazówek:

Zastąp prawą rękę lewą.

Spróbuj umyć zęby lewą ręką, jeśli jesteś praworęczny, a prawą ręką, jeśli jesteś leworęczny. Pracuj obiema półkulami, aby rozwinąć szybkość myślenia i pamięci.

Zapamiętaj listę zakupów.

Kiedy idziesz na zakupy, zrób listę rzeczy, które musisz kupić i spróbuj zapamiętać. Nie pisz tego na kartce. W przeciwnym razie, w wieku 60 lat, w ogóle nie będziesz mogła robić zakupów.

Oglądaj filmy.

Jeśli lubisz oglądać filmy, ćwiczenie to będzie dla ciebie dziecinnie proste: po obejrzeniu każdego filmu przypomnij sobie jego momenty od początku do końca. Nie zajmie to więcej niż 20 sekund, a korzyści będą niesamowite.

Czytaj każdego dnia.

Idealnie byłoby czytać jedną książkę tygodniowo. Możesz przeczytać 52 książki rocznie i 520 w ciągu 10 lat. Niesamowite, prawda? Ale najlepiej czytać książki na głos. Eksperyment z 2017 r. na uniwersytecie w USA wykazał, że osoby, które słyszą to, co czytają, lepiej zapamiętują informacje. Słuchaj także audiobooków – bardzo dobrze pobudzają wyobraźnię.

Stale ucz się czegoś na pamięć.

Jeśli naprawdę chcesz rozwinąć „super pamięć”, ucz się przynajmniej części wiersza każdego dnia. Schemat jest taki sam, jak w przypadku książek: wiersz na tydzień, 52 rocznie i 520 na 10 lat. Będziesz miała się czym pochwalić.

Zapach rozmarynu.

Udowodniono, że olejek eteryczny z rozmarynu poprawia pamięć długoterminową. W ostatnich badaniach zauważono, że uczestnicy w pokoju, w którym rozpylony został aromat rozmarynowy, wykazali najlepsze wyniki w testach pamięciowych.

Jeśli palisz, porzuć ten zły nawyk.

Tytoń niszczy naczynia krwionośne odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do mózgu. Według statystyk palacze mają większe ryzyko zachorowania na Alzheimera. Choroba może atakować palaczy około 6 lat wcześniej niż osoby niepalące.

Zakochaj się.

Tlenek azotu, który będzie wytwarzany we krwi, przywróci naczynia krwionośne i pobudzi mózg.

Przejdź się na świeżym powietrzu.

Im więcej tlenu dostaje się do krwioobiegu, tym lepsza staje się Twoja pamięć.

Wykonuj ćwiczenia.

Pamiętaj: ruch to życie. Jeśli masz nadwagę, pozbądź się jej. Ale co najważniejsze, 30-minutowe ćwiczenia poprawiają przepływ krwi do mózgu, co zmniejsza ryzyko demencji o jedną czwartą.

 

Leave a Reply