Jak pić wodę? Sekret długowieczności tybetańskich mnichów

Pij 2 litry wody dziennie! Często słyszałeś tę radę od wielu ekspertów, prawda? Wszyscy twierdzą, że woda jest ważna dla organizmu, ale nikt nie mówi, jak ją właściwie pić, aby jak najlepiej wykorzystać! Według tybetańskiego mnicha temperatura spożywanej cieczy jest bardzo ważna, decyduje o właściwościach wody, której tak bardzo potrzebujemy. Obejrzyj wideo do końca i dowiedz się, jak przydatna jest ciepła woda rano i dlaczego nie należy pić zimnej wody na początku dnia. Oto 7 argumentów, które przekonają cię do picia ciepłej wody rano:

  1. Woda jest życiodajna. Jest niezbędna do oczyszczenia, odmłodzenia organizmu i prawidłowej regulacji metabolizmu.
  2. Zgodnie z naukami mnichów buddyjskich o korzystnych właściwościach decyduje temperatura wody. Według nich ciepła woda rano zastępuje setki leków.
  3. Faktem jest, że wszyscy składamy się z 60-80% wody i bez niej grozi nam odwodnienie. Dzienna dawka spożycia wody jest indywidualna i zależy od wieku, płci, masy ciała, aktywnego lub pasywnego trybu życia, otaczającego nas klimatu, żywienia i wielu innych czynników. Amerykański Instytut Medycyny ustalił, że dorosły mężczyzna potrzebuje – 3,7 litra wody dziennie, a norma dla kobiet wynosi około 2,7 litra. Co więcej, płyn dostaje się do naszego organizmu nie tylko w czystej postaci; herbata, soki, zupy, warzywa, owoce również zapewniają nam niezbędną życiodajną wodę.
  4. Według tybetańskiego mnicha prawdziwą receptą na długowieczność jest spożywanie ciepłej wody. Jego temperatura powinna wynosić około 40-45 ° C, coś pomiędzy ciepłą a gorącą wodą. Co więcej, mnich twierdzi, że najbardziej szkodliwym płynem dla organizmu jest zimna woda.
  5. Mówi, że codzienne spożywanie ciepłej wody rano przyczynia się do niszczenia szkodliwej mikroflory, która utworzyła się z dnia na dzień; odmładza komórki organizmu i przedłuża życie o 10 lat.
  6. Według indyjskiej „nauki o życiu” – Ayurveda, filiżanka ciepłej wody rano łagodzi bóle głowy, obniża ciśnienie krwi, zapobiega zapaleniu stawów, otyłości i wielu innym negatywnym skutkom.
  7. Ciepła woda, w przeciwieństwie do zimnej wody, która jest stresująca dla organizmu, rozluźnia tkanki przewodu żołądkowo-jelitowego. Ponadto szklanka ciepłej wody oczyszcza jelita z resztek jedzenia i napojów, co jest niezwykle ważne, aby rozpocząć nowy dzień.

Teraz posłuchaj, jak pić wodę: aby uzyskać maksymalną korzyść, ważne jest, aby podgrzać ją do temperatury 40-45 ° C, pić rano, na pusty żołądek, małymi łykami. Śniadanie należy zjeść około 20 minut później.

Mam nadzieję, że ta informacja będzie dla Ciebie przydatna. Dzięki za obejrzenie. Wszystkiego najlepszego. Do zobaczenia w następnym filmie.

 

Leave a Reply