Jak pachnieć zniewalająco przez cały dzień. 8 sekretów, o których nie wiedziałeś.

Mądre kobiety doskonale wiedzą, że przyjemny zapach ciała to klucz do piękna. Ale jak znaleźć dobre perfumy? A jak prawidłowo je zastosować? Oto 8 sekretów, o których nie wiedziałeś.

1. Silny zapach

Każdy zapach ma swój indywidualny urok. Niektóre są delikatne i ulotne, podczas gdy inne są trwałe i tak wyraziste, jak to tylko możliwe. Niektóre znikają w ciągu kilku godzin, a inne mogą ci służyć przez cały dzień. Z reguły aromaty cytrusowe szybko zanikają, a drzewne utrzymują się dłużej. Dlatego, aby utrzymać przyjemny i kuszący aromat przez cały dzień, warto wybrać ten drugi.

2. Perfumy muszą być stale odnawiane

Jednak nawet najdroższe perfumy nie są w stanie utrzymać swoich właściwości przez cały dzień. Po 5-6 godzinach aromat zaczyna tracić intensywność i wymaga aktualizacji. Tutaj trzeba być szczególnie ostrożnym, ponieważ zbyt mocny zapach może zepsuć wrażenie nawet przy najlepszych perfumach. Zwykle wystarczy 1-2 spraye.

3. Właściwe przechowywanie perfum

Istnieje kilka czynników, które negatywnie wpływają na trwałość perfum:

– Ciepło.

– Wysoka wilgotność.

– Wibracja.

Dobre perfumy należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. W takim przypadku przez długi czas zachowają wszystkie swoje właściwości.

4. Nawilż swoją skórę

Wiele kobiet nosi na skórze perfumy. Przed nałożeniem perfum skórę należy nawilżyć. Jeśli skóra jest sucha, szybko wchłonie zapach. Do nawilżania można używać banalnych kremów, nie ma w tym nic skomplikowanego.

5. Prawidłowe użycie perfum

Perfumy najlepiej nakładać na skórę po kąpieli. A faktem jest, że w tym okresie skóra nadal zachowuje wilgoć. A wilgoć pomaga zapachowi przylegać do skóry.

Nakładając perfumy na ubrania, nie używaj „mocnych” żeli do prania. Po umyciu na przedmiotach mogą pozostać pewne aromaty, a po zmieszaniu z perfumami tylko zaszkodzą.

6. Nie wcieraj perfum

Zaraz po zastosowaniu perfum wiele kobiet zaczyna aktywnie wcierać je we własną skórę. Takie podejście prowadzi do zniszczenia nut zapachowych. Perfumy muszą naturalnie wchłaniać się w skórę.

7. Na jakie partie ciała powinienem aplikować perfumy?

Zazwyczaj perfumy nakłada się na szyję i nadgarstek. Ale wiele kobiet nie ma pojęcia, że ​​istnieją znacznie korzystniejsze obszary: klatka piersiowa, brzuch, skóra za kolanami i obszar za uszami. Te obszary nie są wcale oczywiste, ale łączy je jedno – dobrze utrzymują ciepło. A ciepło ciała pomaga równomiernie rozprowadzić zapach.

8. Używaj olejków eterycznych

Przyjemny zapach zapewniają nie tylko perfumy. Współczesne produkty pielęgnacyjne bardzo się rozwinęły, dzięki czemu delikatnego, subtelnego i długotrwałego zapachu nadaje nawet dobry żel pod prysznic, różnego rodzaju balsamy, balsamy, dezodoranty i olejki do ciała. Więc nie wahaj się ich używać.

Czytaj więcej: Manicure dla bogatych kobiet: 7 kolorów które są pożądane w drogich salonach!