Jak obrać czosnek w 10 sekund! Sekret japońskich szefów kuchni!

Jeśli lubisz gotować, wiedz, że czasami potrzebujesz więcej czasu na przygotowanie składników niż na ich gotowanie. Posiekanie cebuli, umycie warzyw, starcie sera – wszystko to wymaga czasu. A kobiecie, która umie gotować nie wypada tracić czasu na drobiazgi. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie składników. A składnikiem, bez którego żadna kobieta nie może się obejść, jest czosnek.

Jak prawidłowo obrać czosnek?

Profesjonalni kucharze nie bawią się zbyt długo czosnkiem. W większości przypadków kładą ząbki czosnku na siekaczu i miażdżą je szerokim bokiem noża, ze skórą. Bo wtedy i tak przechodzą przez prasę. A gdy używasz prasy do czosnku, nie musisz obierać czosnku, bo skórka i tak zostanie w środku.

A jednak ta sztuczka nie zawsze działa, ponieważ skórka nie jest usuwana w stu procentach, a może nieznacznie zmienić zapach i konsystencję produktu. W zależności od tego, co będzie dalej z czosnkiem. Dlatego zaleca się stosowanie metody japońskiej, która jest równie szybka, ale znacznie skuteczniejsza.

Jak obiera się czosnek w Japonii?

Bardzo prosto! Weź garnek z wrzącą wodą i zanurz czosnek w wodzie na dziesięć sekund (lub zalej czosnek wodą bezpośrednio z czajnika). Następnie czosnek jest wyławiany łyżką, opłukiwany pod strumieniem zimnej wody i obierany jednym ruchem palców.

Ta metoda jest dobra, ponieważ jest szybka, nie pozostawia na palcach zapachu czosnku, a warzywo nie traci smaku ani walorów gastronomicznych. Zapach czosnku na dłoniach można usunąć, pocierając dłonią dowolną nierdzewną powierzchnię, na przykład czajnik.