Jak nosić spódnice by zachwycać każdego dnia?

Spódnica to jeden z najbardziej eleganckich detali kobiecej garderoby. Ale często zdarza się, że kobiety nie biorą pod uwagę drobnych szczegółów, które obiecują prawdziwą modową porażkę. Mówimy o spódnicach, które wielu nosi niepoprawnie. Dziś pokażemy, jak prawidłowo nosić spódnice i jak ich nie nosić.

1. Spódnica ołówkowa z obcisłym golfem

Dziewczyny zakochały się w ołówkowej spódnicy nie tylko ze względu na jej zwięzłość i wszechstronność, ale także za umiejętność znalezienia podejścia do każdego typu sylwetki – od szczupłej po pulchną. Tak, i możesz go nosić z prawie każdym „topem”. To prawda, że ​​jest jedna kombinacja, której powinieneś się wystrzegać. Tandem takiej spódnicy i wsuwanego dziś golfa nie doda ani urody, ani stylu.

Ale obszerny sweter, do połowy schowany pod paskiem, doda lekkości i pewności, że jest nie do odparcia. Nie zapominaj, że oversize rządzi dziś światem mody.

2. Mini spódniczka i zbyt odsłaniający „top”

Nie zapomnij o ważnej zasadzie stylu: im bardziej szczera spódnica, tym bardziej powściągliwy powinien być top. Dlatego do minispódniczki absolutnie niewłaściwe byłoby dodanie otwartego topu o dopasowanym kroju, bluzki z odkrytymi ramionami lub swetra z głębokim dekoltem. Jest to nie tylko niestosowne, ale i wulgarne.

Pamiętaj, że wszystko jest dobrze z umiarem. Dlatego lepiej zrównoważyć minispódniczkę z klasyczną koszulą, niezbyt wyzywającą górą czy oversizowym swetrem.

3. Plisowane midi z oversize’owym swetrem

Plisowana spódnica midi jest tak samo wszechstronna jak spódnica ołówkowa. Ale w przypadku strojów z nią jest co najmniej jedno zastrzeżenie. Oversizowy wydłużony sweter w komplecie z marszczeniami może nie tylko dodać sylwetce dodatkowej objętości, ale także sprawić, że będzie bezkształtna.

Jeśli naprawdę chcesz dopasować długi sweter do spódnicy midi, możesz zastosować trik: skup się na talii z paskiem. A jeszcze łatwiej – wypełnić sweter do połowy pod paskiem.

4. Prosta spódnica z kozakami do kolan

Ołówkowa spódnica o prostym kroju lub nawet do kolan i buty, które kończą się mniej więcej na tym samym poziomie, nie są najlepszą kombinacją. Bo taki strój skraca nawet najdłuższe nogi, nie pomogą tu nawet obcasy.

Między butami a spódnicą albo nie powinno być miejsca w ogóle, albo powinno być, ale dużo. Do wyboru są więc co najmniej dwie opcje. Są to albo nasze ukochane kozaki za kolano, bez których żadna fashionistka nie poradzi sobie w chłodne dni, albo nie mniej pożądane botki za kostkę.

5. Spódnica w kształcie litery A + góra oversize

Spódnica w kształcie litery A bardzo pomaga, jeśli masz obfite biodra, ponieważ podkreśla talię i sprawia, że ​​wygląda na bardzo szczupłą. Dodatkowo spódnica zakrywa biodra i równoważy strój. Ale bądź ostrożny, jeśli nosisz szeroką spódnicę, góra musi być obcisła, a jeśli nosisz obcisłą spódnicę, góra musi być luźna.