Jak nosić kardigan? 10 odmładzających kolorów i fasonów

Ciepły i przytulny kardigan to najprzyjemniejszy trend tej wiosny. Ale musisz też umieć go nosić. Zwłaszcza, gdy masz już ponad 50 lat. Dziś porozmawiamy o 10 modelach, które odmładzają i wyglądają stylowo.

1. Przycięty kardigan

Skrócone modele nie tylko optycznie rozciągają sylwetkę, ale również podkreślają talię. Przycięty top świetnie prezentuje się w zestawieniu ze spodniami z wysokim stanem i dżinsami, które uwielbiają również kobiety po 50. roku życia. Ale wszelkiego rodzaju duże sploty mogą zwiększyć objętość brzucha i klatki piersiowej.

2. Kardigan w odpowiednim odcieniu

Wielokrotnie mówiliśmy już o zdolności niektórych kolorów do dodawania lat. A jednak powtarzamy: zrezygnuj z odcieni fioletowych, bordowych, brązowych i bagiennych. Postaw na „świeże” tony. Niech to będzie borówka, beż, kawa i wszystkie odcienie pasteli.

3. Kardigan oversize

Trend oversize nie ominął garderoby kobiet po 50. A teraz nie mówimy o rzeczach hiper obszernych, ale po prostu luźnych kardiganach. Ten styl na pewno odmłodzi Cię, bez żadnych „ale”. Ponadto w razie potrzeby ukryje niuanse w klatce piersiowej i brzuchu.

4. Kardigan bez guzików

Lekkie sylwetki i relaks są teraz w modzie. Dlatego możesz bezpiecznie odrzucić przyciski, jeśli dusza tego wymaga. Jeśli opcja rozpięta nie jest dla Ciebie, dodaj pasek. Eksperymentuj jednak ostrożnie: zbyt ciasna talia u dojrzałych kobiet może wyglądać niejednoznacznie.

5. Długi kardigan

Dla tych, którzy nie czują się komfortowo nosząc krótki kardigan, oferujemy długie opcje. Rzeczywiście, w modelach tuż poniżej bioder ryzykujesz utratę centymetrów wzrostu i przybranie dodatkowych kilogramów. Natomiast kobieta w maxi wygląda o wiele bardziej nowocześnie i efektownie. Szczególnie w połączeniu z lekką sukienką i wysokimi butami na niskim obcasie. No, a nawet załóż kardigan jako sukienkę.