Jak nosić czarne ubrania po 50-tce? 5 najważniejszych zasad

Czarny to uniwersalny i praktyczny kolor. Ale tak stylowa i elegancka, jak jest, czerń podkreśla nawet najmniejsze oznaki starzenia. A po 40, czerń sprawia, że ​​twarz wygląda na matową, bez wyrazu i zmęczoną. Ale to nie znaczy, że czerń nie może być elegancka.

Dziś dowiemy się, jak łączyć ciemne stroje, aby wyglądać harmonijnie i stylowo. Dzięki poniższym wskazówkom dotyczącym stylu szlachetne czarne garnitury zamienią każdą dojrzałą kobietę w szykowną i elegancką divę.

Odcień koloru

Należy zauważyć, że czarny kolor w ubraniach był przez cały czas ceniony. I trzeba to wykorzystać. Dzięki zasadzie monochromatyczności możesz bawić się materiałami. Szczególnie ważne jest, aby ubrania były wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Nie bój się mieszać tekstur: drapowania i satyny, bawełny i tafty, skóry i jedwabiu. Jeśli będziesz trzymać się jednolitości, Twój strój będzie wyglądał idealnie. Spójrz na pracę utalentowanych projektantów – zawsze łączą materiały.

Jest jednak ważny szczegół do zapamiętania. Czerń może zepsuć cały wygląd, jeśli nie podkreśla sylwetki: możesz użyć paska, aby podkreślić talię, lub wybrać inny sposób. Ale oversize’owy styl nie sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjna.

Rozmieszczenie akcentów

Jeśli ktoś nadal boi się radykalnie zmienić swoją garderobę, kolejna wskazówka jest dla Ciebie. Możesz rozcieńczyć strój dowolnym innym kolorem. Na przykład odcienie nude i beżowe są istotne w 2022 roku.

Ale inne jasne opcje będą wyglądać świetnie. Najważniejsze, żeby nie przesadzać. Jeden kolorowy detal (płaszcz lub marynarka, spodnie lub bluzka itp.) podkreśli wyrafinowany look.

A jeśli pragniesz stać się wyjątkowym i olśnić innych swoim dziełem, możesz przymierzyć ciemną i „agresywną” czerwień, błękit nieba, jasnożółty lub dowolny odcień, który pasuje do Twojego gustu.

Właściwe akcesoria, włosy i makijaż

Każda kobieta powinna mieć na stanie kilka klasycznych biżuterii: sznur pereł, designerską broszkę, szalik z balonem, bransoletki. Nie musisz oszczędzać na jakości elementów dekoracyjnych. Lepiej mieć jedną parę drogich kolczyków niż ogromną liczbę tanich bibelotów. Nic dziwnego, że mówią, że małe rzeczy dodają uroku naszemu wyglądowi.

Czarny kolor w ubraniach nie toleruje bałaganu – każda wada staje się od razu zauważalna. Dlatego jest to najważniejsza rada, której nie można zignorować.

Z jednej strony jest to minus – ponieważ stworzenie idealnej fryzury zajmuje dużo czasu. Ale wynik będzie niesamowity. Jeśli chodzi o twarz, najlepiej podkreślić oczy. Dzięki odpowiedniemu makijażowi możesz stworzyć fatalny i ponętny look.