Jak NIE nosić białej koszuli? 6 błędów, które popełniamy nie wiedząc o tym!

Żadna garderoba nie jest kompletna bez klasycznej białej koszuli. Ale pomimo tego, że ta rzecz od dawna jest wszystkim znana, niewielu wie, jak ją prawidłowo wybrać. Porozmawiajmy o głównych błędach popełnianych przez dziewczyny przy zakupie koszuli.

1. Proste, wąskie cięcie

W takiej koszuli nie tylko będziesz po prostu niewygodnie, ale będziesz musiała się też ciągle martwić, czy za bardzo pasuje do Twojego ciała. Dopasowane do ciała rzeczy bardziej podkreślają objętości, zauważalne są w nich najmniejsze fałdy na skórze (a każdy je ma, wystarczy usiąść lub pochylić się). Ponadto takie modele już wyszły z mody – zostały zastąpione znacznie swobodniejszymi i lżejszymi opcjami.

2. Zła długość koszuli

Nie zaleca się zbyt krótkich koszul. Po pierwsze, takie modele przyniosą ci duży dyskomfort, a po drugie wyglądają raczej niechlujnie i nie w rozmiarze, jakbyś wyjął z szafy coś, co nosiłeś pięć Lata temu.

3. Półprzezroczysty materiał

Jeśli kupujesz koszulę do biura, ten mały błąd będzie dla Ciebie prawdziwą katastrofą. Również w życiu codziennym lepiej unikać takich modeli. Kolejna trudność polega na tym, że często tkanina zachowuje się inaczej w różnych warunkach oświetleniowych. Tak więc podczas przymierzania w sklepie może Ci się wydawać, że jest dość gęsty, ale w naturalnym świetle może z łatwością odsłonić Twoją bieliznę światu.

Dlatego po zakupie przymierz koszulę ponownie w domu, najlepiej o różnych porach dnia i w różnych warunkach oświetleniowych, a jeśli okaże się, że materiał zdradziecko prześwituje, zwróć go.

4. Koszule z falbanami

Często dziewczyny, próbując ozdobić swój biznesowy wizerunek, kupują białe koszule, bogato zdobione falbankami. Po pierwsze, te modele wyglądają staroświecko. Po drugie, sprawiają, że jesteś masywniejszy.

5. Krótki rękaw

A oto podchwytliwe rozwiązanie na lato – koszulka z krótkim rękawem. Niestety taki model wygląda niepoważnie i wadliwie. Jest mało prawdopodobne, że coś takiego stanie się harmonijnym dodatkiem do wizerunku poważnego i odpowiedzialnego pracownika. Lepiej przyjrzyj się modelom wykonanym z lekkich, oddychających materiałów, ale o regularnym kroju.

6. Śmieszny wystrój

Koronki, hafty, cyrkonie – wszystko to wygląda pretensjonalnie, frywolnie i sprawia, że ​​Twój strój jest tani i frywolny.

Czytaj także: 6 modowych zasad eleganckiej kobiet. Jak wyglądać stylowo na co dzień?