Jak malować oczy, aby wyglądać młodziej – 5 odmładzających trików

Niewiele osób wie, ale to, jak malujesz oczy, wpływa na to, jak młodo wyglądasz. Gdy zmienisz podejście do makijażu oczu, zauważysz, że wyglądasz młodziej i świeżo. Jeśli chcesz wyglądać świeżo i młodo przy minimalnym makijażu, ten artykuł jest dla Ciebie!

1. Zastąp czarny tusz do rzęs brązowym

Kobieta po 50. roku życia nie musi mieć jasnego i dramatycznego makijażu. Czarne rzęsy nie dają dojrzałym kobietom młodości. Dlatego spróbuj zastąpić czarny tusz do rzęs brązowym, a Twój look będzie jasny, ale jednocześnie miękki, ciepły i otwarty.

2. Czarne kreski

Czarne kreski graficzne na powiece lepiej pasują do młodych dziewcząt. Ten makijaż podkreśli zmarszczki wokół oczu. Do tego czarne kreski sprawiają, że wygląd jest bardziej kłujący i wredny, a panie po 50 roku życia zdecydowanie nie potrzebują takiego efektu.

3. Idealne brwi = wyraziste oczy

Brwi odgrywają bardzo ważną rolę w wyglądzie kobiety, ponieważ równoważą rysy twarzy i nadają wyrazu twarzy. Długie, dramatyczne brwi, narysowane ostrym ołówkiem, wyglądają wulgarnie, staromodnie i nie na miejscu. Co więcej, dodają tylko wiek. Najlepiej zachować ich odcień i naturalny kształt. A zamiast rysować gładkie linie ołówkiem, lepiej użyć cieni.

4. Użyj wydłużającego tuszu do rzęs

Wizażyści twierdzą, że u kobiet po 50 latach rzęsy stają się cieńsze i słabsze, a kiedy kobieta używa tuszu do rzęs, rzęsy nie wytrzymają ciężaru i odpadają. Dlatego kobietom dojrzałym lepiej jest stosować tusz do rzęs z efektem wydłużania, dzięki czemu spojrzenie będzie bardziej wyraziste, a rzęsy nie będą odrywać się.

5. Podkreśl swoje oczy matowymi, a nie jasnymi cieniami

W przypadku kobiet po 50. roku życia wizażystom zaleca się stosowanie cieni matowych, a nie błyszczących, które błyszczą. Wynika to z tego, że błyszczące cienie podkreślają zmarszczki wokół oczu. Pożądane jest również stosowanie naturalnych kolorów: beżu, oliwki, brązu i innych. Jasne kolory zostaw dla młodych.