Jak dobrze wyglądać po 50-tce? 8 stylowych strojów dla kobiet 50+

50 lat to wiek, w którym kobieta może wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek, jeśli wie, jak podkreślić swoje wyrafinowanie. Aby dowiedzieć się, jak zrobić to dobrze, przygotowaliśmy dla Was kolekcję stylowych strojów.

1. Monochromatyczne ubrania

Eleganckie kobiety unikają skomplikowanych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów. Wyglądają szlachetnie i elegancko. Co więcej, każdy monochromatyczny strój tworzy pionową linię, która optycznie wydłuża sylwetkę. Taki styl odświeży Twój wizerunek i sprawi, że będziesz wizualnie szczuplejszy.

2. Różnorodność tekstur

Z drugiej strony strój może nie być całkowicie brązowy. Musisz wybrać różne odcienie i tekstury. W przeciwnym razie będziesz wyglądać nie na miejscu i znudzony. Zwróć uwagę, że w obu strojach zarówno faktura ubrań, jak i odcień brązowego koloru są różne.

3. Linie pionowe

Każdy monochromatyczny strój tworzy pionową linię, która wydłuża sylwetkę. Więc jeśli nosisz spodnie, buty i bluzki w tym samym kolorze, nieuchronnie będziesz wyglądać na wyższego. Aby strój nie wyglądał nudno, użyj różnych faktur i rozcieńcz czerń dodatkami lub żywym płaszczem.

4. Dekolt w kształcie litery V

Stylowy top podkreślający klatkę piersiową jest zawsze mile widziany. Unikaj owalnych wycięć, ponieważ wizualnie skracają one szyję i poszerzają ramiona. Z drugiej strony dyskretny dekolt w szpic sprawi, że Twoja szyja będzie bardziej wdzięczna, a ramiona węższe. Efekt podwaja krój kurtki.

5. Buty w tym samym kolorze co spodnie

To jedna z najlepszych kombinacji garderoby, która odmienia kobiecą sylwetkę. Nogi stają się dłuższe, a sylwetka szczupła. A jeśli wybierzesz odpowiednią górę do swoich butów, możesz mieć pewność, że zawsze będziesz stylowa.

6. Elegancki nadruk

Nadruki dodają stylizacji wyrazistości. Zrezygnuj z kwiecistych nadruków, dziecięcych i zwierzęcych nadruków na rzecz lakonicznego nadruku, ale wystarczająco wyrazistego.

7. Torba jest w tym samym tonie co buty

Dziś ta zasada jest uważana za przestarzałą. Torba może i powinna mieć inny ton. Ale Pilar de Arce uważa, że ​​możesz nosić torebkę w tym samym odcieniu co buty, jeśli obie mają stylowy i nowoczesny styl.

8. Nacisk na talię

Talia powinna być podkreślona. Ubrania, które całkowicie zakrywają talię lub ją obniżają, na gorsze odmieniają sylwetkę. Nogi wyglądają na krótsze, a talia szersza. Nie wahaj się podkreślić talii sznurkiem, ale nie zapominaj, że segmenty muszą mieć różne długości. Góra powinna być krótsza niż spódnica. Taki wygląd wygląda świeżo, stylowo i nowocześnie.

Czytaj także: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump