Jak dobrze wyglądać po 50-tce? 10 stylowych strojów dla kobiet 50+

Masz szafę pełną ubrań, ale nie wiesz w co się ubrać? Nie zniechęcaj się, każda kobieta od czasu do czasu czuje się zdezorientowana. Zwłaszcza po 50 latach, kiedy nie masz pewności, od czego zacząć, co wybrać, a czego lepiej unikać.

Ale dlaczego są blogerzy, jeśli nie dla inspiracji? Dlatego dziś proponujemy Wam zainspirować się najbardziej eleganckimi kobietami, popularnymi na Instagramie. Jesteśmy pewni, że będziesz mógł powtórzyć ich stylizacje, używając tylko ubrań, które już masz w swojej szafie.

Eleganckie fasony dla kobiet powyżej 50 lat

Poznaj Bibi Horst, znaną niemiecką blogerkę i projektantkę mody. Bibi ma 56 lat. Blogerka uważa, że ​​aby dobrze wyglądać, nie trzeba ubierać się drogo ani brać pod uwagę najnowszych trendów mody.

Bibi zdradza, że ​​sekret idealnego wyglądu sprowadza się do schludnego wyglądu i przemyślanego stroju.

Nie ma nic wstydliwego w naśladowaniu stylu innej osoby, zwłaszcza jeśli wiesz, jak dostosować go do swojego wieku i indywidualności. Wszystkie kobiety kradną sobie nawzajem pomysły. Takie zachowanie jest naturalne.

Po lewej słynna amerykańska aktorka Reese Witherspoon, a po prawej Beth Djalali, 62-letnia blogerka, która postanowiła powtórzyć styl aktorki.

A na poniższym obrazku to Carmen Gimeno. 58-letnia „młoda kobieta” uważa, że ​​cały wizerunek powinien być zbudowany wokół ciekawego elementu, na przykład niezwykle paska lub wyrazistego szalika.

Według Natalii Baskaevy, 52-letniej rosyjskiej projektantki mody, sukces stroju zależy od tego, jak połączysz tekstury i kolory. Natalia uwielbia stroje oversize, z akcentami bohemy, wpływami wieloetnicznych, hippisowskich, ale lubi też nowoczesne detale.

Na szczęście minęły czasy, kiedy kobietom wolno było nosić tylko sukienki i spódnice, i to do kostek. Współczesna kobieta może nosić co tylko chce, nie tracąc elegancji, wdzięku i wyrafinowania – nawet podarte dżinsy w połączeniu ze sneakersami.

Griseldis (ich_bins_griseldis na Instagramie) z Dusseldorfu jest mocno przekonany, że dobrze przemyślany strój może Cię odmłodzić. Nawiasem mówiąc, spróbuj zgadnąć, ile lat ma ta kobieta, sądząc po obrazku poniżej.

Prawidłowa odpowiedź to 60! Jest głęboko przekonana, że ​​nie trzeba nosić błyszczących ubrań, aby wyglądać wyraziście. Tunika w delikatnych odcieniach w połączeniu ze spodniami z cienkiej tkaniny i kilkoma elegancko dobranymi dodatkami może dać taki sam efekt jak tunika różowa.

Następna na liście jest Petra Dieners, już trzecia Niemka w tym artykule. A czy niektórzy ludzie nadal uważają Niemki za brzydkie? Petra lubi nosić żywe i wyraziste odcienie. Według niej takie stroje poprawiają jej nastrój.

Trudno powiedzieć, który z tych stylów jest najlepszy dla kobiety 50+. Z naszego punktu widzenia dobrze, gdy masz wybór. Dlatego sugerujemy, abyście sami wybrali i podzielili się z nami w komentarzach, który z dwóch strojów uważasz za atrakcyjniejszy i bardziej odpowiedni dla eleganckiej damy.

Przy wyborze stroju nie wystarczy brać pod uwagę fason i krój, trzeba też brać pod uwagę kolorystykę. Ten sam strój może wyglądać zupełnie inaczej w różnych kolorach, podobnie jak te same kolory mogą wyglądać inaczej na różnych kobietach.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!