15 stylowych strojów dla kobiet 50+

Moda dla kobiet po pięćdziesiątce nie oznacza szarości i bezkształtnych ciuchów. 50 to wiek, w którym kobieta może wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek, jeśli wie, jak podkreślić swoją wytworność. Dziś nauczymy Cię, jak to zrobić, dobierając odpowiedni strój.

Eleganckie fasony dla kobiet po pięćdziesiątce

Kolory wpływają na nasz wygląd. Zazwyczaj jasne kolory odmładzają, a ciemne starzeją. Dlatego w wieku 50 lat proponujemy ubierać się w jasnych tonach. Odbijają światło na twarzy, ukrywają zmarszczki i worki pod oczami.

Ale oprócz stroju potrzebny jest również odpowiedni makijaż. Dobry makijaż zawsze odmładza. Makijaż dodaje pewności siebie i pomaga czuć się pięknie. Dzięki niemu nawet stroje w klasycznych tonacjach prezentują się bardziej wyraziście.

I nie zapomnij o akcesoriach. Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – to wszystko doda elegancji Twojej stylizacji. Mądrze dobrane dodatki mogą zamienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki.

Nie bój się eksperymentować z teksturami, łącząc jedwab i dżins, dzianinę i skórę, szerokie swetry i wąskie skórzane spódnice. Takie eksperymenty owocują świeżym, żywym, zapadającym w pamięć i prawdziwie eleganckim wyglądem.

W wieku 50 lat ważne jest, aby czuć się dobrze. Dlatego wiele kobiet rezygnuje z klasycznych butów na rzecz sneakersów. Ten styl jest pełen wdzięku, romantyczny i nowoczesny.

Kardigan to świetna alternatywa dla marynarek. Przekształca wizerunek kobiety, czyniąc jej wygląd jeszcze bardziej delikatnym.

Wiek i elegancja mogą i muszą iść w parze, a żadne zmarszczki na twarzy nie mogą stanąć na drodze tego tandemu – pod warunkiem, że chcesz być piękna.

Czytaj więcej: Jak się ubierać, by wyglądać młodziej? 5 odmładzających kolorów i fasonów