Jak dobrze wyglądać po 50-tce? 12 modowych porad

W Polsce elegancja dojrzałych pań to coś nowego, ale są pewne zasady, które istniały od zawsze. Po 50-tce warto zrezygnować z mini, kwaśnych odcieni, otwartych obszarów dekoltu, ramion, ramion. Niemniej jednak współczesna moda jest dość demokratyczna. Jeśli masz dobrą sylwetkę, możesz pokazać zarówno kolana, jak i ramiona.

Piękne ubrania dla 50-letnich kobiet

1. Zwróć uwagę na biały kolor. Jest jednym z najistotniejszych latem, dodatkowo doskonale odświeża, wygląda jasno, ale nie wulgarnie. To uniwersalna paleta, którą można łączyć ze wszystkim.

2. Kolejnym eleganckim kolorem jest niebieski. Najlepiej łączy się z bielą, szarością, beżem.

3. Sukienka do kolan – klasyczna wersja pasująca do różnych typów figur. Ale lepiej wybrać styl na podstawie funkcji. Otwarcie lub nieotwarcie rąk to również indywidualna decyzja. Kolor może być czarny lub ciemnoszary.

4. Styliści wciąż spierają się o odcień khaki w dojrzałym wyglądzie. Potrafi naprawdę postarzyć twarz, ale przy odpowiednim podejściu odmłodzi wizerunek.

5. Czarna dresowa sukienka o swobodnym kroju doskonale ukryje wszelkie niedoskonałości w okolicy talii. Możesz kupić sukienkę z kokonem, wygląda bardziej uroczyście i efekt jest taki sam.

6. W tej sukience jest dużo stylu boho – lekka, luźna, naturalna i bardzo piękna. Maksymalny komfort to druga strona eleganckiego, dojrzałego wyglądu.

7. Czarny dół, biały top – klasyka, która przetrwa wiecznie. Najważniejsze, że modele są nowoczesne, inaczej będziesz wyglądać starzej.

8. Lekka, luźna sukienka o średniej długości to idealny wybór na upały. Ten model będzie pasował do każdego typu sylwetki.

9. Proste rzeczy też mogą wyglądać elegancko. Jasna plisowana spódnica i T-shirt w kolorze khaki świetnie ze sobą współgrają.

10. Biały monochromatyczny to idealne rozwiązanie dla eleganckich pań. Dodaj kilka krzykliwych akcesoriów, aby uzyskać naprawdę elegancki wygląd.

11. Wygodne białe spodnie można uznać za must-have dojrzałego letniego looku. Każdy top będzie pasował do takich spodni, tutaj ważne jest, aby wziąć pod uwagę własne cechy.

12. I znowu biel i beż – klasyka, która nie wychodzi poza szczyty stylowych trendów. Biała koszula i beżowe spodnie to idealne połączenie.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!