Jak dobrze wyglądać po 40-tce? 3 zasady, które pomogą Ci wyglądać stylowo

Szafa szanującej się kobiety powinna być odpowiednia, a wizerunek stylowy. Prawdziwa dama nie stawia na ultramodne trendy, ale na własny gust. A w jej arsenale zawsze jest kilka modnych sztuczek, które warto wziąć na pokład.

#1. Nigdy nie łącz topu w kratę z ciemną spódnicą lub ciemnymi spodniami.

Wiele kobiet popełnia ten błąd. Stylistka poradziła mi, żebym zrobił coś przeciwnego. Wypróbuj jasne spodnie i ciemną bluzkę. Ale ostrzegł mnie, że taki strój jest odpowiedni tylko dla kobiet o jasnych włosach lub zimnej karnacji.

Kolor czarny jest niebezpieczny dla brunetek, jeśli jest blisko twarzy, na przykład, jeśli nosisz czarną bluzkę. Jeśli jesteś brunetką i chcesz spróbować takiego stroju, potrzebujesz dekoltu w kształcie litery V, aby rozcieńczyć obraz. No i oczywiście spodnie w żywych kolorach.

#2. Podkreśl swoją talię

Ubrania, które całkowicie zakrywają talię lub ją obniżają, zmieniają sylwetkę na gorsze. Twoje nogi będą krótsze, a talia szersza. Dodatkowo spódnice z wysokim stanem zawsze wyglądają lepiej, ponieważ sprawiają, że wyglądasz na wyższą i szczuplejszą. Bez wyjątków.

Ale góra powinna być krótsza niż spódnica. Ten strój wygląda świeżo, stylowo i nowocześnie. Podkreśla również twoje wyrafinowanie.

#3. Noś inne spodnie oprócz dżinsów

Tak, dżinsy są uniwersalne i wygodne. Tak, dżinsy wyglądają stylowo i jest z nimi łatwiej. Tak, dobrze trzymają kształt i maskują mankamenty sylwetki. Ale jednocześnie dżinsy wyglądają nudno, zwłaszcza jeśli nie są połączone z wyrazistymi ubraniami. Poniżej porównałam jeansy z nowoczesnymi spodniami. Różnica jest znaczna.

Te trzy zasady są dobre, ponieważ są łatwe do przestrzegania, ale jednocześnie mogą radykalnie zmienić Twój wizerunek. I nie musisz wydawać garści pieniędzy na aktualizację swojej garderoby. Wraz ze zmianą wizerunku nie tylko będziesz wyglądać lepiej, poczujesz się lepiej i nabierzesz pewności siebie.

Czytaj także:Piękne, nietypowe i modne fryzury dla 50-letnich kobiet na 2021 rok