Jak dobrze wyglądać po 30? 3 błędy, które rujnują stylowy wizerunek!

W pogoni za pięknem popełniamy wiele błędów. I zamiast wyglądać młodziej, wyglądamy starzej, niż byśmy chcieli. Zobaczmy, jakie są najczęstsze błędy w ubraniu, ale także jak możesz je naprawić.

1. Za dużo akcentów

Nadwyżka biżuterii kojarzy się ze starością i brakiem dobrego smaku. Dziś modny jest styl lakoniczny, z 1-2 minimalistycznymi akcentami, które podkreślą Twoją wytworność. Ale ekscesy to nie tylko biżuteria.

Przeładowany strój można stworzyć nawet z tekstyliów. Na przykład strój po lewej stronie zawiera zbyt wiele wyróżniających się elementów: szalik, falbany, sznurek, bufiaste ramiona. Wystarczył jeden akcent.

2. Niejasne kolory

Kolory pastelowe są dobre, ponieważ wyglądają delikatnie i odmładzają wizerunek kobiety, ale trzeba z nimi uważać. Styliści twierdzą, że lepiej nosić klasyczne kolory, ponieważ klasyczny ton (czarny, niebieski, biały) jest znacznie bardziej elegancki i wyrafinowany niż jakikolwiek pastelowy ton, który często nie jest wystarczająco wyrazisty.

Jeśli chodzi o odcienie pastelowe, trzeba wykazać się bardzo dobrym wyczuciem estetyki, aby wybrać odpowiedni styl. Jednocześnie klasyka nigdy nie wychodzi z mody, więc nie możesz się pomylić.

3. Skomplikowane nadruki

Eleganckie kobiety unikają jaskrawych nadruków i misternych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów.

Dlatego zrezygnuj z kwiecistych printów, dziecięcych printów i zwierzęcych printów. Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko. Jeśli chcesz dodać swojej stylizacji odrobinę wyrazistości, wybierz bardziej dyskretny print.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.