Jak dobrze wyglądać na zdjęciach: 4 świetne wskazówki i triki, które pomogą Ci wyglądać jak prawdziwa modelka

Wyjście dobrze na zdjęciach nie jest łatwym zadaniem, które wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Niektórym artyzm i charyzmę dostaje się od urodzenia, inni muszą na siebie ciężko zapracować. Ale to jest bardzo ważne. W końcu nie możesz za każdym razem przerażać się tym, jak źle wyglądasz na zdjęciach. Tak żyłam przez większość mojego życia: oglądałam swoje zdjęcia z przyjaciółmi i byłam po prostu zdumiony, że wszyscy wyglądali dobrze, ale ja wyglądałam źle. Nigdy tego nie lubiłam.

Po pierwszej profesjonalnej sesji zdjęciowej musiałam odrzucić prawie wszystkie zdjęcia. Bo nawet nie chciałam na nie patrzeć.

Świadomość, że jestem brzydka, mocno zakorzeniła się w mojej głowie. Ale z biegiem lat nabrałam pewności siebie i zdobyłam bezcenne doświadczenie. Teraz dokładnie wiem, co robić, aby zawsze dobrze wychodzić na zdjęciach. Działa nawet bez makijażu, wystarczy wyjść z domu na 10 minut!

Dużo się ruszaj

Z reguły ludzie czują się skrępowani przed kamerą. Łatwiej jest im zająć jedną lub dwie wygodne pozycje, w których wyglądają na niepewnych siebie. A zdjęcia wyglądają idealnie. Ponadto same stanowiska często budzą wiele pytań. Ulubiona pozycja wszystkich dziewcząt „ręce do bioder” wygląda wyzywająco i brzydko.

Wyjściem z tej sytuacji jest ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Najlepszym sposobem pozowania jest całkowity relaks, zachowywanie się swobodnie i ciągły ruch. Wystarczy wyobrazić sobie, że nie jesteś fotografowana, ale filmowana. Eksperymentuj, machaj włosami. Zdjęcia staną się żywe i ciekawe, gwarantuję.

Wiele razy zauważyłam, że wszystkie moje ruchome zdjęcia są ładniejsze, ciekawsze niż te statyczne. Dlatego staram się więcej ruszać, choć czasami zastygam w niektórych pozach, jeśli mam w głowie pomysł na finalne zdjęcie. Ale to zupełnie inna historia.

Uśmiechaj się

Radzę uśmiechać się tak często, jak to możliwe, niezależnie od nastroju. W końcu smutna twarz czyni nas nieatrakcyjnymi i odpychającymi. A obniżone kąciki ust dodają od razu 10-15 lat, czy tego potrzebujemy?

Wyraźnie widzę, że przy budowie mojej twarzy zmarszczki dopadną mnie bardzo szybko. I to jest główny wróg młodości. Jeśli oprócz nich chodzisz z tępym spojrzeniem, a kąciki ust są opuszczone, możesz się przedwcześnie zestarzeć.

Uśmiechaj się częściej, a Twoje zdjęcia będą dużo fajniejsze. Oczywiście są pomysły, do których uśmiech nie pasuje, ale są to inscenizowane sesje zdjęciowe. Jeśli chodzi o zdjęcia spacerowe, uśmiech jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Uśmiech może być dość lekki, ledwo zauważalny. Możesz nawet uśmiechać się oczami. Najważniejsze, aby nie mieć tępej i udręczonej twarzy. To jest największy wróg. Twarz nie powinna być neutralna i smutna. Jeśli nie chcesz uśmiechać się wszystkimi zębami – po prostu uśmiechaj się oczami. Unieś nieco kąciki ust, aby nawet nie rzucały się w oczy.

I żeby uśmiech nie był wymuszony, zabierz ze sobą przyjaciela lub chłopaka. Pozwól mu żartować, bawić i pomóc zrelaksować się w kadrze. Razem jest zawsze przyjemniej i łatwiej.

Pokaż ręce

Wiele razy ludzie nie rozumieją, co zrobić z rękami na zdjęciach. Z tego powodu pojawiają się takie pozycje, jak „ramiona na boki” czy ręce skrzyżowane na klatce piersiowej. Ale własnymi rękami możesz zrobić wiele ciekawych zdjęć.

Popraw okulary, zakręć włosy w dłoniach, weź filiżankę kawy, lody lub coś innego, dotknij ust. Istnieje wiele opcji. I tu znowu wracamy do punktu pierwszego: rób wszystko w ruchu, łatwo i naturalnie, żeby zdjęcia nie wyglądały na sztuczne.

Ręce w kadrze urozmaicą Twoje zdjęcia. Nie będziesz stała jak słup, zdjęcia okażą się żywsze i ciekawsze. Ponadto rękami możesz ukryć drobne wady lub zakryć niekorzystny kąt. Najważniejsze, żeby zrobić to łatwo i dyskretnie. Nie musisz wyglądać, jakbyś chciała ukryć drugi podbródek. 

I nie zapomnij o paznokciach: jeśli wkładamy ręce do zdjęcia, to muszą być zadbane.

Znajdź idealny kąt dla siebie

Prawie każdy z nas ma kąt, w którym jesteśmy doskonali i inny, w którym nie wypadamy tak dobrze. Wiele z was mogło widzieć te filmy Tik Tok z natychmiastową transformacją dzięki kątowi. Na pierwszym filmie dziewczyna bierze najgorszy kąt, kieruje kamerę od dołu do góry: drugi podbródek unosi się w kadrze, twarz wygląda na ogromną i spuchniętą, oczy są małe. Potem wystarczy zmienić kąt, kierując aparat na wprost lub nieco wyżej – i voila. Piękno, bez makijażu, photoshopa i magii. Po prostu inny kąt.

Nieważne jakie masz włosy, skórę, figurę, nos. Pokochaj siebie i bądź pewny siebie!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!