Jak dobrać kolor pomadki? 3 kolory, które odmładzają

Wiedz, że kolor ust jest ważniejszy niż jakikolwiek inny element. Pomadka jest akcentem, który najbardziej się wyróżnia, a od jej koloru zależy cały obraz. Oto kilka kolorów, które przydadzą Ci się w wieku 60+ i inne, których powinieneś unikać.

Jasnoróżowy

Różowy to kolor dziecięcy, który często wyrządza więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza w wieku 60+. Zwłaszcza jeśli chodzi o liliowe odcienie. Ten kolor słabo uzupełnia koloryt skóry i nie wygląda naturalnie.

A z drugiej strony, różowa szminka o neutralnym odcieniu wygląda tak naturalnie jak to tylko możliwe. Ten ton odmładza.

Ciemne i ciepłe odcienie

Ciemne pomadki zawsze się starzeją, sprawiają, że skóra wygląda na zmęczoną i podkreślają niedoskonałości cery. Z tego powodu ciemne pomadki wyglądają dobrze dopiero w młodości.

Z drugiej strony pomadka w ciepłych kolorach – brązowym lub wyblakłym pomarańczowym, podkreśla zmarszczki i worki pod oczami, a do tego wygląda bardzo nudno.

Głęboka czerwień

Czerwony zawsze wygląda dobrze. Czerwień kojarzy się z pasją i kobiecością i jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, bez względu na wiek. Czerwień ma niezrównany urok i elegancję, zwłaszcza jeśli chodzi o głębokie tony.

Kolor ten nosi się w połączeniu z dyskretnym makijażem, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia skóry. W tym przypadku czerwień staje się akcentem, który odpowiada za wyrazistość. To pewny sposób, aby Twój wygląd był ciekawszy i jaśniejszy.

Brzoskwinia

Kolor brzoskwini (po prawej) jest najbardziej odpowiedni po 60 latach. Niektórzy styliści nazywają go kolorem przyszłości, ponieważ jest jednocześnie wyrazisty, żywy i niedrażniący.

Jednocześnie ton jest uniwersalny i można go nosić niezależnie od kontekstu. Wygląda dobrze niezależnie od odcienia skóry i kojarzy się z dowolnymi innymi kolorami. Ważne jest, aby wybrać odcień, który nie jest ani ciepły, ani zimny.

Czytaj więcej: Jak powinna się ubierać kobieta po 60-tce: 10 odmładzających kolorów i fasonów