Jak dobrać idealne dżinsy? 5 błędów, których musisz unikać

Dżinsy to najwygodniejszy, niezbędny i ulubiony element każdej damskiej garderoby. Ponieważ z ich pomocą łatwo i prosto stworzyć modny i stylowy wizerunek. Ale dzieje się też odwrotnie – jeśli są noszone niepoprawnie. Oto 5 sytuacji, w których dżinsy wszystko psują.

1. Niewłaściwe kombinacje kolorów

Nowoczesne dżinsy prezentowane są w różnorodnej kolorystyce. Oprócz tradycyjnego niebieskiego i niebieskiego są szare, czarne, białe, jasne, wyciszone, ciemne. Czarny to najbardziej uniwersalna opcja, którą można nosić przez cały rok i w dowolnym miejscu. Jasne kolory nosi się najczęściej wiosną i latem. Wagi neutralne są optymalnie łączone z dowolnymi innymi, jasne najlepiej łączyć ze spokojnymi.

2. Zbyt elastyczne dżinsy

Nie noś dżinsów ze stretchem. Zobacz na etykiecie procentowy udział elastanu, lycry lub spandexu. Odsetek ten nie może przekraczać 3%. Rozciągnięte dżinsy jeszcze nikogo nie odmłodziły. Wręcz przeciwnie, wyglądają staroświecko i zaniedbane. Przy okazji, jeśli twoje dżinsy wyglądają na obcisłe, nie spiesz się z ich rezygnacją. Dżinsy zawierają elastan i z czasem staną się szersze.

3. Dżinsy z wysokim stanem

Najgorszym typem dżinsów są dżinsy z niskim stanem. Z ich powodu brzuch staje się długi i masywny, nogi krótkie, biodra obfite, a kostki strasznie cienkie. Odpowiednio najkorzystniejszym modelem są jeansy z wysokim stanem. ALE. Nie popadaj w skrajności. Dżinsy, które sięgają do piersi, nie upiększyły żadnej kobiety.

4. Podarte dżinsy

Podarte dżinsy wyglądają niechlujnie. I nie wygląda to dobrze także na młodych dziewczynach. Moda na podarte dżinsy była raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę niż prawdziwym trendem. A zasada mówi, że najbardziej elegancko prezentują się modele klasyczne, o minimalistycznym wystroju.

5. Niewłaściwy styl

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego stylu, który pomoże zrównoważyć proporcje ciała, uatrakcyjnić je wizualnie. Chociaż skórki nie są obecnie szczególnie istotne, nadal są aktywnie noszone. Idealnie pasują do różnych typów sylwetek, ale z obszernym topem. Rozkloszowany dobrze równoważy proporcje ciała, proste jeansy są absolutnie uniwersalne, doskonale ukrywają niedoskonałości w biodrach i talii.