Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Chcesz zmienić swój wizerunek, ale nie wiesz, którą fryzurę wybrać, która podkreśla Twoją osobowość? Nowa fryzura może całkowicie zmienić Twój wygląd, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać tę, w której Ci najlepiej. Pamiętaj, że należy wziąć pod uwagę rodzaj włosów, a także kształt twarzy.

1. Owalna twarz

Styliści zalecają wybór fryzury, w której twoja twarz będzie otwarta, podkreślając w ten sposób swoje zalety. Proste długie włosy, kaskadowa fryzura lub loki – to niewątpliwie przepis na sukces dla kobiet o owalnej twarzy.

2. Okrągłą twarz

Jeśli masz okrągłą twarz, która ma tę samą długość i szerokość, musisz wybrać fryzurę, która wizualnie usuwa nadmierną szerokość i sprawia, że ​​twarz jest nieco bardziej owalna. Pomogą Ci w tym loki lub fryzura Kleopatry przysłaniająca policzki. Fryzura boba byłaby również dobrym wyborem dla Ciebie.

3. Prostokątna twarz

Jeśli masz prostokątny kształt twarzy, a czoło i kości policzkowe mają ostre i wyraźne granice, to wybierz fryzurę nie przekraczającą linii podbródka lub krótką fryzura pixie podkreślającą Twoje zalety i wizualnie zmniejszającą wyraźne kości policzkowe.

4. Twarz w kształcie rombu

Dziewczyny z takim kształtem twarzy decydują się na krótkie fryzury z efektem lekkiego zaniedbania w stylizacji, a dodatkowa objętość i faktura doda im ekscentryczności i dziecięcej spontaniczności.

5. Trójkątną twarz

Musisz wybrać fryzury, które skorygują obszar między policzkami a kośćmi policzkowymi lub skroniami. W przypadku tego typu twarzy styliści zalecają wybór krótkich fryzur. Chociaż spędzisz trochę więcej czasu na stylizowaniu włosów, będziesz dobrze wyglądać ze średniej wielkości pasemkami lub krótką fryzurą.