Jak dbać o włosy, by były zdrowe i lśniące?

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Oto kilka wskazówek od profesjonalistów, dzięki którym Twoje włosy będą gęste i lśniące.

1. Suchy szampon

Oczywiście ten środek nie będzie w stanie całkowicie oczyścić cebulek włosów z sebum, ale stworzy efekt świeżo umytych włosów, które zapewnią schludny wygląd przez cały dzień. Suchy szampon przywraca również objętość charakterystyczną dla czystych włosów. Lepiej dla właścicieli tłustej skóry głowy, aby zawsze mieć to narzędzie pod ręką – nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie „właściwy” moment.

Suchy szampon jest bardzo łatwy w użyciu. Podziel fryzurę na przedziałki i spryskaj strefę korzeniową aerozolem. Odczekać 5-7 minut (chyba, że ​​na opakowaniu wskazano inaczej) i ostrożnie przeczesać włosy drewnianym grzebieniem o szerokich zębach, usuwając nadmiar produktu. Po zakończeniu zabiegu zmierzwij włosy rękami nad zlewem i ułóż je w zwykły sposób (tylko bez suszarki do włosów!)

2. Ciepła woda i suszarka do włosów

Aby zachować świeżość włosów przez kilka dni, myj je nie gorącą, ale ciepłą, a nawet chłodną wodą. Faktem jest, że wysokie temperatury pobudzają wydzielanie gruczołów łojowych i zmniejszają efekt mycia do „nie”. Nie chodź z ręcznikiem na głowie – pozbawia to włosy świeżości. Wystarczy je osuszyć czystą ściereczką frotte i pozostawić do naturalnego wyschnięcia.

Nie zaleca się również suszenia włosów gorącą suszarką do włosów. Jeśli nie możesz się bez niego obejść, spróbuj obniżyć temperaturę – gorące powietrze działa na gruczoły łojowe tak samo jak woda.

3. Poduszka

Brudna poduszka to jeden z głównych powodów, dla których fryzura szybko traci objętość i świeżość. Oczywiście nie będziesz w stanie codziennie zmieniać łóżka, ale staraj się to robić przynajmniej raz na 1-2 tygodnie. Jeśli z jakiegoś powodu musiałeś spać na poduszce z brudną głową, wiedz, że poszewka na poduszkę wchłonęła już nadmiar sebum, a spanie w takim łóżku może być dla Ciebie obarczone kłopotami z włosami.

4. Nawyk dotykania włosów

Dotykamy włosów setki razy w ciągu dnia, zakładając kosmyki za ucho lub prostując loki i nawet tego nie zauważamy. Ale wyobraź sobie, jak bardzo wszystko osiada na naszych dłoniach – resztki mydła, kurz, tłuszcz… Czy naprawdę chcesz, żeby to wszystko przeniosło się na Twoje włosy?

5. Grzebienie i pędzle

Jeśli spojrzysz na zęby grzebienia pod mikroskopem, będziesz zszokowany, jak wiele rzeczy się na nich gromadzi. Co robić? Myj ją tak często, jak to możliwe w roztworze mydła z dodatkiem kwasu cytrynowego. Drewniane grzebienie pochłaniają wydzieliny gruczołów łojowych, a plastikowe grzebienie zatrzymują je na powierzchni.

Włosy czesane są przed myciem. Jeśli nie uczeszesz włosów przed myciem, kosmyki będą się plątać i będziesz musiała je rozplątać, żeby się umyć. Co doprowadzi do ich pogorszenia. A jeśli chcesz mieć zdrowe i puszyste włosy, nie czesz ich podczas suszenia, ponieważ włosy są szczególnie kruche, gdy są mokre.