Jak pielęgnować włosy? 5 zasad, które musisz znać!

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane i zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Ale czy wiesz, jak odpowiednio się nim opiekować? Oto kilka wskazówek od profesjonalnych stylistów, które sprawią, że Twoje włosy będą zawsze gęste i lśniące.

1. Regularnie aktualizuj fryzurę

Włosy z rozdwojonymi końcówkami nie dodają kobiecie atrakcyjności i sprawiają wrażenie, że nie dba o siebie. Zgrabny krój, wręcz przeciwnie, mówi o jej dbałości o szczegóły i dodaje blasku wizerunkowi kobiety. Znalezienie fryzjera, któremu możesz zaufać ze swoimi włosami, to nie tyle.

2. Nie zaniedbuj produktów pielęgnacyjnych

Przez „leczenie” nie mamy na myśli olejku łopianowego na korzenie i wody ryżowej na długość. Ale profesjonalne produkty. Na pryklad – Pantene. 3 Minute Miracle Balm to mój ulubiony balsam. Sprawia, że ​​włosy stają się bardziej elastyczne, gładkie i lśniące. Dzięki temu narzędziu będziesz mieć piękne, lśniące włosy.

3. Zawsze rób stylizację

Stylizowane włosy zawsze wyglądają korzystniej i wydaje się, że kobieta codziennie odwiedza salon. A nauka stylizacji w domu jest łatwiejsza niż się wydaje. Hollywoodzka fala i efekt mokrych włosów to dwie najprostsze i najpiękniejsze stylizacje, które pomogą nadać Twojemu wyglądowi wysoką cenę.

4. Użyj ochrony termicznej

Codzienna stylizacja nadaje włosom zadbany wygląd, ale częste korzystanie z suszarki i czesanie bezlitośnie psuje loki. Stają się suche, kruche, rozdwajające się i wyglądają na niechlujne – to wszystko antonimy słowa „drogie”. Aby temu zapobiec i zachować zdrowy i wysokiej jakości wygląd włosów, stilista zaleca stosowanie ochrony termicznej.

5. Preferuj glazurę włosów niż farbowanie

Nie farbuję włosów amoniakiem, ale robię glazurę z efektem laminowania i bogatym kolorem. Pomaga mi w tym farba Matrix Color Sync. Po glazurowaniu włosy wyglądają na lśniące, gładkie, łatwo się rozczesują i nie plączą – efekt laminowania jest oczywisty. Niewielka porowatość dodaje objętości jej fryzurze.