Jak dbać o paznokcie? PIELĘGNACJA PAZNOKCI OD A DO Z

Nie każda kobieta może sobie pozwolić na pójście do salonu i wykonanie profesjonalnego manicure. Jednak wszystkie marzą, aby ich paznokcie były zdrowe i zadbane. Czasami mówisz, że przecież nie trudno jest spiłować paznokcie pilniczkiem a później pomalować lakierem? Jednak wynik nie zawsze jest tym, czego oczekujesz.

Jaki jest błąd? Dlaczego paznokcie są kruche i pozbawione naturalnego połysku? Dowiesz się, oglądając ten film. Powiem ci, jak odpowiednio dbać o paznokcie, aby zawsze były mocne i zdrowe. A na koniec filmu czeka na Ciebie bonus, więc zostań z nami i zapamiętaj wszystkie 5 wskazówek.

1. Nie przycinaj naskórka.
Jeśli jesteś przyzwyczajony do zbyt krótkiego przycinania naskórka, bo chcesz aby Twoje paznokcie wyglądały na dłuższe, przestań! Skórka odgrywa ważną rolę w ochronie paznokci, a eliminując ją, ryzykujesz zarażeniem. Lepiej trzymaj ręce przez kilka minut w ciepłej, mydlanej wodzie, a następnie skoryguj naskórek u podstawy paznokcia. W ten sposób osiągniesz pożądany efekt bez narażania zdrowia i wyglądu.

2. Pozostaw paznokcie przez co najmniej jeden dzień bez lakieru.
Przynajmniej przez jeden lub dwa dni w tygodniu, pozwól swoim paznokciom oddychać. Taki odpoczynek pozwoli ci nawilżyć paznokcie i sprawdzić w jakim są stanie. W ten sposób możesz zaobserwować, czy twoje paznokcie są zaczerwienione, brudne lub popękane. Do usuwania lakieru używaj możliwie najmniejszej ilości roztworu acetonu. To jest po prostu niebezpieczne dla paznokci! W weekendy idealnie byłoby „karmić” paznokcie oliwą z oliwek lub witaminą E.

3. Poruszaj palcami, jeśli chcesz przyspieszyć wzrost paznokci.
Czy piszesz na komputerze? Twoje paznokcie rosną więc dość szybko. Szybkość wzrostu paznokci zależy od tego, jak szybko i ile razy poruszają się twoje palce. Wszystko tłumaczy się tym, że ruch przyspiesza krążenie krwi. Kapilary pod paznokciami odżywiają je wszystkim, co niezbędne, aby były zdrowe i rosły w szybkim tempie.

4. Nie należy piłować paznokci i nakładać lakieru bezpośrednio po kąpieli.
Po kąpieli lub prysznicu paznokcie stają się miękkie i łamliwe. Jeśli zaczniesz je szlifować, naprawdę zrobisz im krzywdę. Pamiętaj, piłuj paznokcie w jednym kierunku, pozwoli to na równomierne położenie lakieru.

5. Jeśli masz bardzo kruche paznokcie, używaj witamin i suplementów diety.
Istnieje wiele suplementów diety, które wzmacniają paznokcie na bazie biotyny, ryboflawiny, cynku i innych składników. Zastosuj w swojej diecie takie suplementy, a twoje paznokcie nie będą już pękać i łamać się.


To najważniejsze zasady, którymi chciałem się z tobą podzielić.

A teraz obiecany bonus! Chociaż jest to trochę sztuczka!

Aby naprawić złamany paznokieć, weź kawałek papieru filtracyjnego do kawy, nałóż na niego trochę kleju, przyklej go do paznokcia. Gdy tylko wyschnie, ostrożnie polakieruj.

Teraz wszystko jest idealne. Powiedz mi w komentarzach, jak sama robisz manicure w domu. Dziękuję Do zobaczenia wkrótce.

Leave a Reply