Jak dbać o paznokcie: 5 przydatnych porad

Piękny i zadbany manicure jest ważny zarówno dla wyglądu kobiety, jak i dla jej dobrego samopoczucia i pewności siebie. Kobiety czują się piękne i pewne siebie, gdy wiedzą, że ich dłonie wyglądają idealnie. Ale wraz z wiekiem paznokcie tracą dawną siłę i ulegają deformacji. Aby temu zapobiec i mieć delikatne i piękne paznokcie w wieku 50 lat, przestrzegaj tych 5 zasad.

1. Traktuj paznokcie witaminami

Wypróbuj mieszankę gliceryny, wazeliny i witaminy A w postaci kropli. Mianowicie dwie części gliceryny, dwie części wazeliny i jedna część witaminy A. Witamina A spowalnia starzenie się skóry i działa witaminizująco na paznokcie. Pastę nakłada się na paznokcie raz dziennie.

2. Jedz żelatynę

Żelatyna wspomaga produkcję kolagenu – białka niezbędnego dla zdrowia skóry, włosów i paznokci. Dlatego stosowanie tej substancji jako suplementu diety wzmacnia paznokcie. I nie tylko paznokcie, ale także stawy. Dlatego jeśli lubisz przepisy na żelatynę, nie wahaj się ich jeść tak często, jak to możliwe.

3. Moczyć paznokcie w oleju

Aby pozbyć się podartej i suchej skóry wokół paznokci, namocz dłonie w morskiej wodzie z dodatkiem kilku kropli olejku eterycznego. Niech paznokcie moczą się przez 15 minut, a następnie posmaruj palce odżywczym olejkiem. Na przykład olejek marula, który oprócz nawilżenia naskórka, poprawia kondycję skóry, czyniąc ją gładką i promienną.

4. Zrób swój manicure

Manicure nie jest obowiązkowym elementem estetycznym, ale pozostaje ważnym szczegółem. Zadbane dłonie i piękne paznokcie to atrybut każdej kobiety dbającej o swój wizerunek. Ale żeby oczarować otoczenie, nie wystarczy mieć zadbane paznokcie, trzeba też znać trendy w modzie w zakresie manicure.

5. Prawidłowo obcinaj paznokcie

Moczyć ręce w ciepłej wodzie przez 15 minut. Obcinaj tylko wypukłe paznokcie, nie zaokrąglaj ich i nie obcinaj zbyt krótko, aby zapobiec przenikaniu infekcji pod paznokciem. Nie dotykaj skórek, ponieważ chronią one korzeń paznokcia przed bakteriami. I nie zapomnij nawilżyć paznokci.