Gina Lollobrigida miała 95 lat. Jak legenda wyglądała przed śmiercią i jak chciała dożyć 100 lat

Olśniewająca uroda i talent aktorski sprawiły, że Gina Lollobrigida stała się światową gwiazdą. Jej kariera osiągnęła szczyt w latach 50. i 60. Grała w Europie, podbiła Hollywood, a film „Beautiful but Dangerous” obiegł cały świat.

W młodości Gina marzyła o podbiciu sceny operowej, ale po konkursie Miss Italy-47, w którym zajęła 3 miejsce, dziewczyna była często zapraszana do epizodycznych ról w filmach. Pierwsza sława przyszła do niej w 1952 roku, po nakręceniu filmu przygodowego „Fanfan-Tulip”, w którym jej partnerem był czarujący Gerard Philip.

Po fenomenalnym sukcesie utalentowana aktorka zostaje zaproszona do Hollywood. Gina od kilku lat kręci zarówno w Ameryce, jak i w Europie.

Nowa fala popularności uderzyła w aktorkę w 1956 roku wraz z wydaniem filmu „Dzwonnik z Notre Dame”. Krytycy filmowi uznali Esmeraldę, graną przez Lollobrigidę, za standardowe wcielenie literackiej bohaterki.

W tym samym roku Gina zagrała kobietę operową, genialną Linę Cavalieri, w filmie „Najpiękniejsza kobieta świata”, w którym wykonała wszystkie partie swoim głosem. Ta rola przyniosła jej włoską nagrodę filmową „David di Donatello”.

Pod koniec lat 60. kariera Giny zaczęła spadać w dół. Reżyserzy proponowali jej fałszywe role podobne do tych, które już grała. Aktorka tylko od czasu do czasu przyjmowała oferty, które wydawały jej się interesujące.

W tym okresie Lollobrigida zainteresowała się rzeźbą, fotografią, dziennikarstwem i pisała scenariusze. Udało jej się przeprowadzić wywiady z wieloma celebrytami, a nawet porozmawiać z Fidelem Castro, zapytać go nie tylko o politykę, ale także o jego życie osobiste. Album fotograficzny Giny „Moje Włochy” stał się znakiem rozpoznawczym kraju.

Gina była raz zamężna: z jugosłowiańskim lekarzem Milko Skofichem. Rozstali się po 22 latach małżeństwa. W małżeństwie urodził się syn – Milko Jr. Piękna aktorka była wielokrotnie oskarżana przez fanów o romanse z jej filmowymi partnerami: Humphreyem Bogartem, Yulem Brynnerem, Errolem Flynnem, Frankiem Sinatrą. Ale przez większość czasu były to po prostu sensacje dziennikarskie.

Po raz drugi Gina prawie poślubiła Hiszpana w 2007 roku, architekta Javiera Rigau, romans, który trwał prawie dwie dekady. Wiele napisano o tym wydarzeniu we włoskiej prasie. W chwili ślubu aktorka miała 79 lat, a pan młody był od niej o 30 lat młodszy.

Ale w ostatniej chwili Gina odwołała małżeństwo z nieznanych powodów. Jednak historia toczyła się dalej. Lollobrigida oskarżyła Javiera o oszustwo: rzekomo zarejestrował małżeństwo na sfałszowanych dokumentach i z fikcyjną panną młodą. Po tym skandalu syn Giny, Milko, udał się do sądu, aby ustanowić nad nią opiekę i chronić ją przed młodymi kochankami, którzy domagają się jej spadku. Sąd uznał aktorkę za całkowicie zdrową i zdolną do samodzielnego prowadzenia działalności.

Jak aktorka planowała żyć ponad 100 lat?

W dniu swoich 90. urodzin gwiazda spotkała się z gośćmi na czerwonym dywanie. Zapytana o swój wiek odpowiedziała, że ​​woli myśleć, że nie ma 90 lat, ale trzy razy 30. Jej ciotka dożyła 113 lat i zamierzała powtórzyć ten wyczyn.

Aktorka prowadziła aktywne życie: uczestniczyła w rozdaniach, imprezach. W 2018 roku otrzymała osobistą gwiazdę na Alei Gwiazd i była osobiście obecna w Hollywood na jej otwarciu.

W tak czcigodnym wieku Gina była pełna energii, zachowywała pasję do jasnych ubrań, masywnej biżuterii i obfitego makijażu. W 2013 roku sprzedała część swojej kolekcji biżuterii i przekazała 5 milionów dolarów na badania nad komórkami macierzystymi.

W lipcu 2022 roku Gina obchodziła swoje 95. urodziny. Miesiąc później ogłosiła zamiar kandydowania do Senatu z nowych Włoch z ramienia partii Suwerenny Naród.

„Mam dość słuchania polityków kłócących się między sobą bez osiągnięcia konsensusu. Tak gwiazda filmowa powiedziała włoskiemu tygodnikowi Corriere della Sera. „Włochy są w złym stanie, chcę zrobić coś dobrego i pozytywnego”

Gwiazda złotego wieku Hollywood w polityce czerpała inspirację ze swojej „dobrej przyjaciółki” Indiry Gandhi. Jednocześnie czerpała inspirację z czynów Mahatmy Gandhiego. Elektorat nie wierzył jednak, że 95-letnia Lollobrigida ma solidną pamięć. Reputacja aktorki została poważnie nadszarpnięta przez sądy z synem w sprawie spadku. W rezultacie Gina przegrała w wyścigu wyborczym, otrzymując nieco ponad 1% wszystkich głosów.

Niestety, ale aktorka zmarła 16 stycznia 2023 w Rzymie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!