Genialne hacki dla leniwych || proste I śmieszne sposoby na sprzątanie

Sprzątanie kuchni to nie lada wyzwanie dla każdej gospodyni domowej. Czyszczenie wentylacji, kuchenki, podłogi, kuchenki mikrofalowej i lodówki nie jest takie proste. Na szczęście zawsze istnieją sposoby na ułatwienie całego procesu czyszczenia. Oto kilka sztuczek ułatwiających czyszczenie.

1. Użyj wilgotnego ręcznika, aby szybciej wyczyścić kratkę wentylacyjną. Wszystko, co musisz zrobić, to owinąć serwetkę wokół linijki i przesunąć linijkę przez otwory wentylacyjne.

2. Aby łatwiej było usunąć plamy z wody ze szklanek, wlej do wody odrobinę alkoholu etylowego. Rozwiązanie to usuwa zabrudzenia i nie pozostawia śladów po praniu.

3. Przykryj szklane półki w lodówce folią spożywczą, aby utrzymać ją w czystości. Folia zapewnia równie dobrą ochronę jak maty silikonowe, ale kosztuje znacznie mniej.

4. Pozbycie się tłuszczu i brudu ze ścian kuchenki mikrofalowej jest trudne, ale możliwe. Prawdziwe cuda tworzy zwykła wrząca woda! Włóż miskę gorącej wody do kuchenki mikrofalowej i pozwól jej trochę się zagotować. Następnie przetrzyj ściany wilgotną szmatką. Nawiasem mówiąc, ten sam hack na życie jest również przydatny do mycia multicookera.

5. Stare plamy tłuszczu na twardych powierzchniach w kuchni są trudne do usunięcia, zwłaszcza jeśli materiał jest wrażliwy na detergenty. Na ratunek przyjdzie mąka! Wylej na zanieczyszczone miejsca, pozostaw na chwilę i spłucz. Jak pokazuje praktyka, ta rada działa dobrze w przypadku piekarników gazowych.

6. Jeśli zauważysz, że z lodówki zaczął wydobywać się nieprzyjemny zapach, spróbuj wyeliminować problem rozprowadzając tabletki z węglem aktywnym na jej półkach. Wchłoną zapach.

7. Aby usunąć osady z kawy z czajnika, połóż na dnie duży plaster cytryny, zalej wodą i zagotuj czajnik.

8. Aby pozbyć się pajęczyny w rogach, będziesz potrzebować mopa i skarpety.

9. Samoprzylepna rolka nadaje się nie tylko do usuwania kłaczków z ubrań, ale także do zbierania kurzu, włosów, kłaczków i innych resztek tekstylnych, które gromadzą się na tapicerce, pudłach, abażurach itp.

10. Aby szybciej wyczyścić ramy okienne, przetnij gąbkę kuchenną na pół.