Gdyby kobiety przestrzegały tych 9 zasad, nigdy by się nie zestarzały!

Co zaskakujące, niektóre kobiety, które w młodości nie wyróżniały się urodą, z wiekiem stają się piękniejsze. Nawet jeśli świeżość młodości wyblakła, kobieta w średnim wieku wygląda dobrze dzięki doświadczeniu. Zna swoją prawdziwą wartość, zna swoje mocne i słabe strony, starannie podchodzi do doboru stroju i wie, jak podkreślić swoją urodę. Co więcej, wie, jak zadbać o własne ciało. Oto 9 wskazówek, które sprawią, że po 50 roku życia będziesz wyglądała młodziej.

Ćwicz więcej

Aktywne kobiety wyglądają młodziej. Siedzący tryb życia to najkrótsza droga do starości. Ruch może cię odmłodzić. Ruch musi być połączony z zajęciami na świeżym powietrzu, niezbędnymi dla młodości komórek. Zacznij teraz, po trzydziestce i czterdziestce, a twoje ciało podziękuje ci za dwie dekady. Pływanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, gimnastyka, joga, taniec, pilates, jogging – to wszystko przedłuży Twoją młodość.

Rezygnacja z nałogów

Alkohol działa odwadniająco na organizm i hamuje jego zdolność do wykorzystywania rezerw tkanki tłuszczowej, która gromadzi się na biodrach i brzuchu. Jednocześnie produkt rozszerza naczynka na twarzy i działa przeciwzapalnie na cały organizm, nie mówiąc już o destrukcyjnym działaniu na narządy wewnętrzne. Z drugiej strony palenie niszczy ludzkie ciało zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jak człowiek pali, to starzeje się szybciej niż ludzie bez tego nałogu. Czy warto?

Jedz pokarmy bogate w białko

Po 40 roku życia co dekadę tracimy do 8% masy mięśniowej – i to może stać się problemem. Aby zachować formę, warto stopniowo zwiększać ilość spożywanego codziennie białka. Najlepiej spożywać 20-25 gramów białka do każdego posiłku. Zacznij od włączenia do diety jak największej ilości nabiału, orzechów, nasion, produktów pełnoziarnistych, ryb i chudego mięsa. Pokarm należy dodawać stopniowo, aby organizm przyzwyczaił się do takiej diety.

Porzuć cukier

Główną przyczyną uszkodzeń skóry (oprócz wieku i ekspozycji na słońce) jest odżywianie. Jesteś tym co jesz. Jeśli Twoja dieta zawiera dużo cukru, tłustych, smażonych lub pikantnych potraw, Twoja skóra będzie wyglądać nie odpowiednio. Nasza skóra posiada własny system wsparcia oparty na kolagenie i elastynie, dwóch składnikach, które sprawiają, że skóra jest elastyczna, sprężysta i gładka. Glukoza denaturuje aktywność aminokwasów obecnych w kolagenie i elastynie, wpływając na zdrowie skóry.

Pij dużo wody

Woda jest niezbędna dla zdrowia naszego organizmu, a zdrowe znaczy piękne. Stan skóry, paznokci i włosów zależy od stopnia nawodnienia organizmu. Jeśli organizmowi będzie brakować wody, skóra będzie wyglądać chorowicie i matowo, a włosy stracą elastyczność, stają się suche i łamliwe. Brak energii wpłynie na twoją postawę, a twoje oczy będą wyglądać na zmęczone i będą zaczerwienione. Jeśli ważysz 80 kilogramów, musisz codziennie spożywać co najmniej 1,4 litra wody (20 ml na kg)

Śpij dobrze

Naukowcy udowodnili, że brak snu uruchamia mechanizm przyspieszonego zużycia ciała: zaburzają się rytmy biologiczne, pojawiają się bóle głowy, obniża się odporność i pogarsza się ogólny stan zdrowia. Zamiast tego regularny i zdrowy sen gwarantuje organizmowi wiek o 5-10 lat mniejszy niż naprawdę. Szczyt wydzielania melatoniny, tak zwanego hormonu młodości, osiąga o północy. Dlatego w tej chwili powinnaś już spać. Zdrowy sen spowalnia proces starzenia o 12%.

Aktywność społeczna

Dobrzy przyjaciele są ważną częścią zestawu przeciw starzeniu się z dwóch powodów. Po pierwsze rozśmieszają, a śmiech dostarcza naturalnego zastrzyku energii i dobrego samopoczucia, a po drugie akceptują cię takim, jaka jesteś i uczą bardzo ważnej lekcji: szczęście tkwi w drobiazgach. Kontakty towarzyskie poprawiają nastrój i zwiększają radość życia, zachęcając do posiadania pięknych paznokci, włosów, skóry, dłoni i stóp. No i oczywiście strój godny prawdziwej modniej i młodej duchem kobiety.

Rób nowe rzeczy

Jedną z najważniejszych oznak młodości jest jasny umysł. Mózg musi być stale szkolony, ponieważ młodość pochodzi z wnętrza. Dlatego każde nowe doświadczenie jest mile widziane. Bez wysiłku intelektualnego dendryty, które zapewniają funkcjonalność impulsów nerwowych, kurczą się lub całkowicie znikają. Wręcz przeciwnie, doświadczenia, wyzwania i nowe pomysły zwiększają pojemność i elastyczność sieci dendrytycznej oraz poprawiają długoterminowe zdolności poznawcze.

Myśl pozytywnie

Młodość, piękno, sukces, dobrobyt – wszystko rodzi się od wewnątrz i ani kosmetyki, ani operacje plastyczne, ani garderoba nie są w stanie ukryć naszego prawdziwego stanu. Kobieta jest młoda przede wszystkim ze względu na swoją naturę, a wszystko, co widzimy na zewnątrz, jest wytworem stanu wewnętrznego. A najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dalszy rozwój umysłowy, emocjonalny i duchowy. Nic tak nie odmładza kobiety jak spełniona i piękna dusza.