Garcon – odpowiednia fryzura dla kobiet: 15 pomysłów

Fryzura Garcon jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku. Jest popularna od lat dla kobiet, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem. Po wykonaniu modnej fryzury garcon wiele z nich nie zmieniło jej przez wiele lat. Może tak bardzo zmienić wygląd, że możesz osiągnąć niepowtarzalny wygląd.

Wariacje fryzur Garcon są bardzo różnorodne, ale wszystkie wyróżniają się wyrafinowaniem i oryginalnością. Aby stworzyć elegancką fryzurę, fryzjerzy stosują kombinacje kilku rodzajów fryzur. Przyjrzyjmy się dokładnie, jakie rodzaje fryzur dla kobiet oferują styliści na ten sezon.

Klasyczny Garcon

Klasyk występuje w kilku wersjach. Każda kobieta może wybrać dla siebie taki lub inny wygląd, który sprawi, że będzie wyglądać niesamowicie. 

Klasyczna fryzura opiera się na krótkiej długości włosów całej fryzury. Styliści, biorąc pod uwagę typ twarzy klienta, często decydują się na wykonanie wydłużonej wersji. Ściśle monitorują, że podczas cięcia nie ma ostrych różnic w długości pasm.

Wiele fanek klasycznego garconu woli grzywkę. Ich zdaniem nadaje całej kobiecie wyrafinowania i uroku. Grzywki są wykonane w różnych stylach:

– stopniowane opcje;
– proste grzywki;
– skośne grzywki

Bardzo krótki Garcon

W tej odmianie długość pasm włosów jest niewielka, może osiągnąć 3 cm. Przy tak krótkich włosach nie ma mowy o stopniowaniu lub przerzedzaniu. Grzywka ma ukośny kształt. Fryzura nie wymaga specjalnej pielęgnacji ani wielu godzin spędzonych w salonie, w którym trzeba zostawić dużo pieniędzy. Aby uzyskać elegancki efekt zaniedbania, możesz po prostu zmierzwić włosy i nałożyć lakier do włosów, który utrwali pożądany kształt.

Przy bardzo krótkiej fryzurze, którą wybierają szczególnie odważne kobiety o odpowiednich proporcjach twarzy, ważne jest dobranie odpowiedniego odcienia włosów. Niebieskookie piękności o owalnej twarzy, farbujące włosy na perłowy odcień, wyglądają uroczo i elegancko.

Rozszerzony Garcon

Ten rodzaj fryzury jest bardziej wszechstronny. Wydłużone kosmyki włosów w części skroniowej i grzywka pomagają odwrócić uwagę od różnych niedoskonałości związanych z wiekiem czy kształtem głowy. Fryzura jest szczególnie odpowiednia dla kobiet o owalnym typie twarzy.

Przedłużona fryzura garcon to wybór kobiet, które unikają radykalnych zmian, ale chcą wyglądać młodo i elegancko.

Fryzura Garcon z grzywką

Włosy z grzywką kocha większość kobiet, niezależnie od wieku i typu twarzy. Sprawia, że ​​wygląd jest świeższy i młodszy, pomaga tworzyć niepowtarzalne wariacje z różnymi fryzurami. Główną cechą tej fryzury jest to, że wybierając odpowiednią jej wersję, możesz dostosować proporcje twarzy.

W zależności od kształtu i długości grzywki możesz modelować nowe fryzury i szybko zmieniać swój wygląd.

Garcon asymetryczny

Styliści polecają ten rodzaj fryzury paniom o kwadratowej lub okrągłej twarzy. Wydłużone pasma skupią się po jednej stronie głowy, odwracając w ten sposób uwagę wścibskich oczu od ewentualnych niedoskonałości skóry lub konturów twarzy.

Trendem w tym roku jest naturalność we wszystkim. Dlatego stylowe opcje strzyżenia Garcon wyglądają szczególnie atrakcyjnie na włosach w naturalnych odcieniach: kasztanowym, jasnobrązowym lub blondzie.