Piękne warstwowe fryzury dla 40-letnich kobiet

Wielowarstwowa fryzura na długie i średnie włosy prawie nigdy nie wychodzi z mody. Kaskada umożliwia nadanie włosom blasku i objętości. Przejścia z jednej warstwy do drugiej można wykonywać na dowolnej długości z wyjątkiem najkrótszej.

Warstwowa fryzura do ramion

Jedna z najczęstszych opcji, która pasuje absolutnie każdemu, niezależnie od wieku i typu twarzy. Ta fryzura dobrze sprawdza się w przypadku włosów o dowolnej strukturze. Układanie w tej opcji nie zajmuje dużo czasu, jeśli mistrz zna swoją pracę.

Warstwowa fryzura dla średnich włosów

Oryginalna fryzura pozwalająca na korektę kształtu twarzy. Jeśli masz kanciaste rysy i szeroki owal, ta fryzura jest idealna. Grzywka i piękne farbowanie dopełnią Twojego wyglądu.

Strzyżenie kaskadowe dla średnich włosów

Przy średniej długości możesz eksperymentować, tworząc gładkie lub ostre przejścia-warstwy. Świetnie sprawdzą się tu różne rodzaje grzywek i stylowe kolory. Korona w tym modelu jest krótka, a kolejne pasma są wydłużone. Jeśli chodzi o przejścia, istotne są wszelkiego rodzaju, nawet asymetryczne.

Dla kogo jest kaskadowa fryzura?

Kaskadowa fryzura jest jedną z najbardziej wszechstronnych, pasuje do każdego, jeśli odpowiednio umieścisz akcenty i prawidłowo dobierzesz długość włosów. Włosy mogą być proste, kręcone, cienkie, gęste lub rzadkie.

Technika nakładania warstw umożliwia rozjaśnienie grubych pasm i dodanie objętości rzadkim. Ponadto kaskadowe fryzury doskonale korygują niedoskonałości twarzy, odwracają od nich uwagę i ukrywają zmiany związane z wiekiem.

Czytaj więcej: 12 pięknych strojów na każdą okazję