Fryzury dla długich i średnich włosów: 18 fryzur dla kobiet 50+

Współczesne kobiety coraz częściej nurtują pytania: Jaką fryzurę wybrać? Jaki kolor włosów mi odpowiada? Jaka fryzura odmładza? Prawda jest taka, że ​​dobra fryzura zawsze działa odmładzająco. I nie musisz niczego wymyślać. Styliści wymyślili dla nas wszystko i wystarczy wybrać model, który najbardziej Ci się podoba.

Taka fryzura na proste i cienkie włosy w połączeniu z wieczorowym makijażem odmładza twarz, ukrywa zmarszczki i defekty oraz sprawia, że ​​wyglądasz nowocześnie i atrakcyjnie.

Zadbane i zdrowe włosy pozostają modne nawet w przypadku klasycznej fryzury na długie włosy z prostą grzywką.

Blond kolor włosów kojarzy się z młodością. Włosy blond są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie płowieją tak łatwo. A w połączeniu z wydłużoną grzywką doskonale koryguje owal twarzy, przyczyniając się do odmłodzenia i wizualnego wyrównania skóry.

A jeśli chcesz wyglądać jeszcze bardziej kobieco, wybierz stopniowaną falowaną fryzurę. Wygląda naturalnie i kobieco.

Jeśli masz bogate i obszerne włosy, zalecamy wykonanie warstwowej fryzury z ukośną grzywką.

Objętościowe fryzury podkreślą Twoją urodę i zmysłowość nawet po 50 latach.

Warstwowa fryzura może kojarzyć się z każdym strojem, jest łatwa w stylizacji i na zawsze rozwiązuje problem objętości. A dzięki kosmykom o różnej długości włosy wyglądają na znacznie gęstsze, bardziej zadbane i zdrowsze.

Fryzury z grzywką są dobre, ponieważ ukrywają niedoskonałości twarzy, na przykład szerokie czoło, zmarszczki lub trądzik.

Fryzura na długie włosy z grzywką doskonale oprawia kości policzkowe, nadając twarzy romantyczny, pełen wdzięku i kobiecy wygląd. Grzywka może być prosta, zakręcona, ukośna lub na schodach. Wszystko zależy od Twojego gustu i upodobań.

Fryzury bez grzywki mogą być równie piękne. A jeśli masz długie siwe włosy, nie zniechęcaj się, są też rozwiązania dla Ciebie. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni kształt i kolor. Włosy mogą być pofalowane, z odkrytym czołem, średniej i długiej długości.

Ta fryzura jest odpowiednia dla kobiet o symetrycznych rysach twarzy i gładkim czole. To nie przypadek, że coraz więcej celebrytów w wieku powyżej 50 lat ma odwagę podjąć ten krok.

Inną opcją, którą polecam, jest fryzura carre z rzadką grzywką, która jest idealna dla kobiet po 50 latach z siwymi i rzadkimi włosami.

Odpowiednio dobrane grzywki odmładzają i podkreślają kobiece wyrafinowanie. Możesz uzupełnić ten wygląd kolczykami, ale upewnij się, że są widoczne.

Modna fryzura, odpowiednia do typu twarzy, kształtu włosów, odcienia skóry i ogólnego wizerunku, może sprawić, że staniesz się prawdziwą gwiazdą. Zwłaszcza jeśli masz długie włosy.

Włosy można ułożyć zwykłą suszarką lub lokówką. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli zastosujesz nowoczesne techniki farbowania włosów, takie jak balayage, cienie czy california, które odświeżają obraz i czynią go bardziej luksusowym.

Nic nie wygląda bardziej kobieco niż kok z luźnymi kosmykami.

Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierzesz, nie zapominaj, że piękno pochodzi przede wszystkim z wnętrza.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno