Fryzury dla 50-latki. Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet!

Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, zacznij od fryzury! A jeśli nie wiesz, jaką fryzurę wybrać, pomożemy Ci. Oto 5 fryzur, które nigdy nie wychodzą z mody i odmładzają twarz każdej kobiety.

Wydłużony bob

Wydłużony bob wygląda kobieco i jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią tracić czasu na stylizację. Fryzura wizualnie zmiękcza rysy, a stopniowanie końcówek nadaje objętość. Na krótkich włosach dobrze wygląda asymetryczny bob z grzywką, a na średnich włosach – klasyczna prosta część.

Fryzura długie pixie

W 2021 roku najbardziej pożądaną fryzurą wśród kobiet 50+ nadal jest fryzura pixie z wydłużoną grzywką. Najczęściej kobiety wybierają warstwową wersję fryzury z powodów wymienionych powyżej. Taka fryzura dodaje spojrzeniu dynamizmu, trwałości i wigoru, nie tracąc przy tym kobiecości.

Warstwowa fryzura carre

Ta fryzura jest uwielbiana przez wszystkich, od 16-letnich dziewczynek po panie w szacownym wieku. Jest ucieleśnieniem młodości i kobiecości, pasuje do wszystkich kobiet, jest uniwersalny i łatwy w utrzymaniu.

Fryzura Carre to jedna z najstarszych fryzur na świecie. Ma wiele wariantów: z grzywką lub bez grzywki, do uszu lub do szyi, klasyczne lub na schodach, do włosów prostych lub falowanych. Warianty z grzywką dobrze ukrywają zmarszczki i dodają odważnego spojrzenia, a te bez grzywki odsłaniają czoło i przesuwają akcent na oczy.

Fryzura bob carre

Asymetryczne fryzury na krótkie włosy wyglądają jednocześnie odważnie i elegancko. Taka fryzura koryguje owal twarzy, maskuje niedoskonałości skóry, dodaje objętości włosom i rozjaśnia twarz. Asymetryczna fasola nadaje się zarówno do grubych, jak i cienkich włosów, i wygląda wspaniale nawet po 50 latach.

Fryzura typu bob-carre jest łatwa w układaniu, nie wymaga częstych poprawek, wygląda naturalnie i jak najbardziej młodzieńczo. Ta fryzura będzie pasować większości kobiet. Można go ułożyć suszarką lub nałożyć produkt do stylizacji na umyte włosy i wysuszyć.

Fryzura Garcon

Odważny, ale elegancki. Odpowiedni dla kobiety o kruchej budowie ciała w każdym wieku. Łatwo się układa i dodaje objętości włosom. Minus – fryzura jest dość kapryśna, konieczna jest też częsta korekta odrastających końcówek. Nie powinieneś robić garcona, jeśli jesteś pulchny, ponieważ fryzura podkreśli wszystkie niedociągnięcia.

Czytaj więcej: Piękne, nietypowe i modne fryzury dla 50-letnich kobiet na 2021 rok